Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Koniec sezonu Veturilo. "Rowery wrócą 1 marca"

Najnowsze

archiwum TVNVeturilo wróci 1 marca

W niedzielę kończy się trzeci sezon miejskich wypożyczalni rowerów Veturilo. Jednoślady znikną ze stołecznych ulic na zimę i powrócą na nie w marcu 2015 r.

Od czasu inauguracji w 2012 r. rowery były wypożyczane już ponad 4 miliony razy, a z systemu skorzystało ponad 290 tys. użytkowników. W niedzielę mamy ostatnią szansę, żeby je wypożyczyć.

- Kończymy sezon z bardzo dobrym wynikiem, z którego jesteśmy zadowoleni. System się rozrasta, w ciągu tych miesięcy powstało 30 nowych stacji, a prowadzimy rozmowy dotyczące powstawania kolejnych. Zarejestrowaliśmy prawie 90 000 nowych użytkowników, ilość wypożyczeni wzrosła o kilka procent - mówi Michał Dąbrowski z Nextbike.

Do północy w niedzielę

System przestanie działać w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Czy jest szansa, że przy ładnej pogodzie rowery zostaną dłużej?

- Na pewno nie w tym sezonie. Realizujemy umowę zawartą z miastem. Rozpoczęliśmy sezon 1 marca tego roku i kończymy 30 listopada. Umowy nie da się wydłużyć ani skrócić z dnia na dzień. Z naszej strony jak najbardziej byłaby możliwość, żeby wydłużyć ten okres, ale miasto musiałoby wystąpić o to odpowiednio wcześniej i przeznaczyć na to środki. W tym roku na pewno się to nie stanie - mówi Dąbrowski.

Wrócą w marcu

Wywożenie rowerów ze stacji rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Będziemy je wywozić stopniowo. Część rowerów wróci do magazynu, część trafi do serwisu - mówi Michał Dąbrowski NextBike Polska.

Jak zapewnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl operator zimę przeznaczymy na intensywne prace nad przygotowaniem urządzeń do nowego sezonu.

Dwa lata z Veturilo

System miejskich rowerów Veturilo ruszył w 2012 roku. W pierwszej kolejności powstało 69 stacji (w tym 11 systemu Bemowo Bike) w Śródmieściu, na Bielanach, na Ursynowie i na Bemowie. Potem system zaczął się rozrastać. Ostatni raz ZTM uruchomił nowe stacje w drugie urodziny Veturilo.

Tylko w tym sezonie przybyło 30 nowych stacji, flotę rozbudowano do ponad 3 tys. jednośladów (i 203 stacji), a w Veturilo i Bemowo Bike zarejestrowało się ponad 90 tys. nowych użytkowników.

W czerwcu uruchomiono system Konstancińskiego Roweru Miejskiego, kompatybilnego z Veturilo i Bemowo Bike. Tam mieszkańcy do dyspozycji mają 5 stacji i 55 rowerów.

Obecnie w Warszawie jest ponad dwieście miejsc, gdzie można wypożyczyć miejski rower.

Veturilo wystartowało w tym roku 1 marca:

Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike PolskaMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

Tak świętowano urodziny Veturilo:

Tort dla Veturilo na pierwsze urodzinyMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN