Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jaki będzie skwer Wiecha? Ostatnia szansa na uwagi

Warszawa

CKSKonsultacje przy makiecie

Tylko do 6 kwietnia można zgłaszać swoje uwagi do planu miejscowego dla rejonu skweru im. Stefana Wiecheckiego Wiecha na Targówku.

Konsultacje społeczne w sprawie przyszłości skweru między ulicami Handlową, Kołową a Prałatowską trwają ponad pół roku i wchodzą w finałową fazę. 7 marca projekt planu wyłożono do publicznego wglądu projekt planu, ale wciąż można zgłaszać swoje uwagi.

Plan zagospodarowania przestrzennego to kluczowy dokument dla kształtowania przestrzeni w mieście. Określa co można, a czego nie można zbudować oraz jaki charakter będzie miał teren.

Użyli makiety

Uwagi do projektu planu to trzeci i ostatni etap konsultacji społecznych. Pierwszym była diagnoza obszaru objętego projektem planu. Uczestnicy konsultacji wskazali, co w tym terenie jest wartością i należy to zachować, a gdzie jest potencjał do zmian przestrzennych. Raport z konsultacji był głosem doradczym dla architektów. Wiosną 2015 roku zaprezentowano mieszkańcom koncepcje skweru, nad którymi dyskutowano przy pomocy makiety.

Ale rozmowa o przyszłości tego terenu nie jest skończona. Swoje uwagi można zgłosić w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79 (czwartki 17, 24 i 31, w godzinach 10-14), w Teatrze Rampa - dyżur z makietą projektu (wtorki 15, 22, 29 marca i 5 kwietnia 2016 r., w godzinach 12-16 oraz w sobotę 2 kwietnia 2016 r., w godzinach 11-17).

Publiczna dyskusja

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się już w najbliższą środę o godz. 17.00 w urzędzie dzielnicy przy Kondratowicza 20.

Ponadto od 30 marca do 6 kwietnia w godz. 11-17 odbywają się konsultacje w pawilonie na Skwerze Wiecha, w której znajduje się wspomniana makieta, ułatwiająca zabranie głosu także laikom, którzy nie mają wiele wspólnego z urbanistyką i architekturą.

Mieszkańcy aktywnie uczestniczą w konsultacjach
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

b