Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Emilia sprzedana ze stratą 80 mln zł". Minister krytykuje PO za rozrzutność

  TVN Warszawa

  TVN24Wystąpienie ministra Jackiewicza

  Emilia została sprzedana za 115 milionów złotych, czyli o ponad 80 milionów mniej niż powinna – taką opinię przedstawił minister skarbu Dawid Jackiewicz. Swoim poprzednikom z rządu Ewy Kopacz nie szczędził mocnych słów krytyki. – Uczynili z ministerstwa skarbu ministerstwo wyprzedaży – mówił.

  W środę w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość przedstawia raport na temat rządów poprzedniej koalicji PO i PSL. Swoich poprzedników oceniają premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie. Jednym z nich był minister skarbu Dawid Jackiewicz.

  Zrobili "ministerstwo wyprzedaży"

  Podobnie jak inni szefowie resortów, w bardzo ostrych słowach ocenił swoich poprzedników z PO i PSL. - Uczynili z Ministerstwa Skarbu Państwa ministerstwo wyprzedaży. Liczyło się tylko jedno: wyprzedanie wszystkiego, aby zasypać dziurę budżetową. Prywatyzowano bezrefleksyjnie i w pośpiechu, bez odpowiednich analiz, byle komu, wbrew rządowym strategiom, nie dbając o interesy publiczny i krótkowzrocznie – punktował Jackiewicz.

  - Determinacja ministerstwa do sprzedaży była tak duża, że sprzedaż nastąpiła po cenach nieoddających jej faktycznej wartości – dodał cytując raport Najwyższej Izby Kontroli.

  "Rozrzutność i niegospodarność"

  Jako przykład tejże rozrzutności i niegospodarności Jackiewicz podał spółkę Meble Emilia, do której należy pawilon Emilia. - Pakiet udziałów spółki sprzedano za 115 milionów złotych, o ponad 80 mln zł mniej niż wynosiła pierwotna jej wycena – powiedział Jackiewicz.

  Pawilon Emilia przy ulicy Emilii Plater przez długie lata działał jako popularny sklep meblowy. Od 2008 roku funkcjonował jako siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

  Budynek ma zostać rozebrany, a na jego miejscu ma powstać 196-metrowy wieżowiec.

  CZYTAJ PEŁNĄ RELACJĘ Z OCENY RZĄDU PO - PSL NA TVN24.PL

  Zobacz archiwalny materiał o Emilii z programu "Czarno na Białym":

  Co dalej z Emilią?
  TVN24

  kw/sk