Dreamliner nie wyleciał z Chicago do Warszawy

Warszawa

Stanislaw Tokarski / Shutterstock.comDreamliner nie wyleciał z Chicago.

Problemy dreamlinera w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna od poniedziałku jest uziemiona w Chicago, po tym, jak wykryto w niej usterkę techniczną. Obecnie przewoźnik czeka na nową część, dzięki której maszyna zostanie naprawiona. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Od wczoraj w Chicago uziemiony jest dreamliner LOT-u. Po północy sporo pasażerów tkwiło jeszcze na lotnisku. Mi udało się szybko przebukować bilet. Wracam dziś wieczorem - napisał na Kontakt 24 Tomasz.

Jak poinformował nas Adrian Kubicki z LOT-u, samolot z Chicago do Warszawy miał wystartować w poniedziałek przed godziną 22. - Po wylądowaniu samolotu na lotnisku w Chicago i po tym, jak pasażerowie opuścili jego pokład, wykryto usterkę techniczną - przyznał. Jak dodał, maszyna miała wykonać rejs powrotny do Warszawy.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy samolot zostanie naprawiony. Obecnie przewoźnik czeka na nową część, która ma rozwiązać problem techniczny, jaki wystąpił w dreamlinerze.

Zmiana rezerwacji dla pasażerów

Adrian Kubicki zapewnił również, że pasażerom, którzy mieli lecieć z Chicago do Warszawy zmieniono rezerwacje na najbliższe rejsy LOT-u, a także rejsy u innych przewoźników. W razie konieczności - na koszt przewoźnika - pasażerowie zostali również zakwaterowani w hotelu.

- Jak tylko samolot zostanie naprawiony, obsłuży kolejne rejsy - zakończył rzecznik LOT-u.

ank/aw