Kto zmieni Veturilo? Jest tylko jedna oferta

Najnowsze

tvnwarszawa.plBędą zmiany w Veturilo

Tylko jedna firma jest chętna, by obsługiwać system Veturilo przez następne cztery lata. To dotychczasowy operator – NextBike Polska.

Zarząd Dróg Miejskich sprawdził właśnie, kto zgłosił się przetargu na nowy system Veturilo, który ma działać od 2017 roku.

"Cena w naszych oczekiwaniach"

Jak informuje Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent ds. rowerów, złożono jedną ofertę. To propozycja firmy Nextbike Polska, która od początku obsługuje system Veturilo. Złożona właśnie oferta opiewa na 44,8 mln zł. "Cena mieści się w naszych oczekiwaniach, potrzebujemy teraz kilka dni na formalne sprawdzenie oferty, tak abyśmy mogli oficjalnie ogłosić wybór nowego operatora" – poinformował na facebooku pełnomocnik.

Będą nowości

Co się zmieni od przyszłego roku? zaplanowano zwiększenie liczby rowerów do 4455 i liczby stacji do 300. Nowe wypożyczalnie pojawią się przede wszystkim w centralnym obszarze miasta (Śródmieściu, Pradze i bliskiej Woli); będą rozmieszczone gęściej - średnio co ok. 200 m). Więcej stacji powstanie również na Mokotowie, Pradze-Południe i Targówku – będą rozmieszczone co ok. 500 m. Kilka nowych stacji trafi także do dzielnic położonych dalej od centrum (m.in. Białołęki, Bielan, Bemowa). ZDM zakłada możliwość rozbudowy Veturilo o kolejne wypożyczalnie, w miarę dostępnych środków (w tym z budżetów dzielnicowych). Poza tym w 10 stacjach w rejonie Powiśla i Traktu Królewskiego pojawią się rowery elektryczne. Rozwijana będzie również sieć rowerków dziecięcych - zaplanowano 6 specjalnych stacji, na których będzie można wypożyczyć mniejszy rower. Do 45 zwiększy się liczba tandemów. Z kolei terminale zyskają nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych. Będą również wyposażone w uniwersalną pompkę rowerową. Wprowadzona zostanie możliwość wypożyczania i zwrotu rowerów za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy stojak zostanie wyposażony w diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć. CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH

W zeszłym sezonie udostępniono m.in: tandemy i rowerki dla dzieci:

Ruszyły tandemy VeturiloTVN24

ran/sk

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl