Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Orange Warsaw Festival: ostatnie karty odkryte

Najnowsze


My Chemical Romance i, reaktywowane na tę okoliczność, Sistars zamykają listę tegorocznych gwiazd Orange Warsaw Festival. Poza nimi na scenie zobaczymy Jamiroquai, Moby'ego, Skunk Anansie, Plan B i The Streets.

Amerykańska grupa My Chemical Romance to jeden z bardziej wyczekiwanych zespołów w naszym kraju. Grupa powstała dziesięć lat temu w New Jersey. Frontman Gerard Way, zszokowany informacją o ataku na wieże World Trade Centre napisał utwór "Skylines and Turnstiles". To właśnie dało początek zespołowi. Już po trzech miesiącach od powstania, ukazał się debiutancki album - "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love". Szybko zdobywali nowych fanów udostępniając swoje kawałki za darmo na MySpace.

Drugi album "Three Cheers for Sweet Revenge" zadebiutował na rynku w 2004 roku i szybko okrył się platyną. Na początku 2005 roku grupa wyruszyła w swoją pierwszą trasę "Taste of Chaos", a co może jeszcze ważniejsze wystąpiła w roli supportu Green Day. Singiel promujący trzeci krążek "Welcome to the Black Parade" zadebiutował 11 września i został pierwszym numerem jeden grupy w Wielkiej Brytanii.

Sukces potwierdził deszcz nagród. "The Black Parade" zostało wyróżnione m.in. przez opiniotwórcze magazyny muzyczne Kerrang! i Rolling Stone, podbili również NME Awards oraz American Music Awards. We wrześniu 2010 na stronie internetowej zespołu ogłoszono tytuł nowej płyty: "Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys".

Siostry znowu razem

Z pewnością jednym z większych zaskoczeń tegorocznego festiwalu będzie również wyjątkowy, jubileuszowy koncert Sistars. Zespół powstał w 2001 roku. Jak sami członkowie grupy podkreślają zrodził się z prawdziwej przyjaźni, miłości i pasji. Śpiewające od dziecka siostry Natalia i Paulina Przybysz w najbardziej naturalny z możliwych sposób, odnalazły w szkole muzycznej swoich muzycznych braci – Bartka Królika i Marka Piotrowskiego.

Ich jazzowe, soulowe i hip-hopowe korzenie doprowadziły całą czwórkę na jamowe sceny w Warszawie. To właśnie kluby i koncerty przez lata kształtowały ich jako zespół. W czasach, kiedy w Polsce soulu słuchała jedynie garstka ludzi, ta czwórka zapragnęła nagrać taką właśnie, z pozoru tylko niepopularną, płytę.

W 2003 roku na rynku ukazała się płyta "Siła Sióstr". Single "Zeszyt rymów", "Spadaj" czy "Synu" zawładnęły sercami polskich słuchaczy. Rok później Sistars wydali epkę z jednym ze swoich największych przebojów "Sutra", krótko potem zadebiutowali z nowym albumem długogrającym "AEIOU".

Sukces wiązał się jednak z ogromem pracy i poświęceń, na które wtedy nie byli w pełni gotowi. Po kilku latach intensywnego koncertowania i pracy w studio byli wyczerpani. Postanowili zawiesić działalność. Dziewczyny postawiły na działalność solową oraz rodzinę, chłopcy zaczęli pracować jako rozchwytywani producenci muzyczni. Na Orange Warsaw Festival znów wyjdą razem na scenę.

ZOBACZ STRONĘ ORANGE WARSAW FESTIVAL

Tegoroczny Orange Warsaw Festival odbędzie się 17 i 18 czerwca na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej.

Wstęp na płytę stadionu na jeden dzień festiwalowy kosztuje 49 zł. Karnet na oba dni to wydatek 79 złotych. Jeśli ktoś zechce zapewnić sobie miejsce siedzące na trybunie, będzie musiał zapłacić odpowiednio 59 i 99 złotych.

Piątek, 17 czerwca:

Zwycięzcy WOW! Music Awards Skunk Anansie My Chemical Romance Moby

Sobota, 18 czerwca

Sistars Plan BT The Streets Jamiroquai

bako/par

Źródło zdjęcia głównego:  | bbc.com, theguardian.com, tvn24.pl