Najpierw impreza, potem samochody

Atrakcje na otwarcie nowego mostu
Atrakcje na otwarcie nowego mostu
TVN 24
TVN 24Atrakcje na otwarcie nowego mostu

Przejazd zabytkowych samochodów, pokaz fajerwerków i widowisko światło dźwięk. Ratusz ujawnia kolejne szczegóły szykowanej uroczystości otwarcia przeprawy łączącej Bielany z Białołęką i oficjalnie potwierdza - szykujemy się na przyszły weekend.

- Chcemy, żeby uroczystość otwarcia mostu Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się 24 marca – potwierdza już oficjalnie Agnieszka Kłąb z biura prasowego urzędu miasta.

W czwartek na tvnwarszawa.pl poinformowaliśmy, że ratusz przygotowuje imprezę otwarcia mostu właśnie na przyszły weekend.

Dzień otwarty dla mieszkańców

Dziś poznaliśmy kolejne szczegóły uroczystości. – Chcemy, żeby sobota była takim dniem otwartym dla mieszkańców, żeby mogli przejść się mostem, pospacerować i zobaczyć najnowszą przeprawę łączącą Białołękę z Bielanami – wyjaśnia Kłąb.

Miasto szykuje także kilka niespodzianek. Oprócz przejazdu zabytkowych samochodów, będzie pokaz fajerwerków i spektakl światło dźwięk. Mają też być nawiązania do patronki mostu - Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzień później - w niedzielę - mostem mają przejechać pierwsze samochody.

- Jak tylko dostaniemy ostateczną decyzję w sprawie użytkowania mostu i będziemy mieć 100 procentową pewność, że impreza może się odbyć, przekażemy więcej szczegółów. Nam też zależy, żeby mieszkańcy wiedzieli co ich czeka. Jeszcze bardziej zależy nam, żeby mogli jak najszybciej korzystać z tego mostu – zapewnia.

Czekają na ostateczną decyzję

Kłąb podkreśla jednak, że miasto wciąż czeka na ostateczną decyzję nadzoru budowlanego. – Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia dostaniemy pozwolenie na użytkowanie mostu - mówi.

Dzięki uprzejmości stołecznego WOPR w piątek rano mogliśmy podpłynąć pod sam most i zobaczyć, jak prezentuje się z poziomu Wisły.

Wizyta pod Północnym
Wizyta pod PółnocnymDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Już w czwartek na tvnwarszawa.pl poinformowaliśmy warszawiaków o szykowanej imprezie otwarcia najmłodszego mostu w Warszawie. Rzecznik ratusza komentując nasze informacje, mówił, że nie zaprzecza, ale i nie potwierdza, że most uda się otworzyć 24 marca.

Budowa z problemami

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku i napotkała wiele kłopotów - fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku. Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę na zakończenie prac do 21 grudnia 2011 roku. Tego samego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku. Pod koniec lutego urzędnicy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie części drogowej przeprawy. Do zrobienia jest jeszcze część tramwajowa.

par

Pozostałe wiadomości