Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

"Nie" z ratusza dla zmiany nazw stacji kolejowych

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZniknie Warszawa Śródmieście?

Miejskie biuro drogownictwa sprzeciwia się pomysłowi Zarządu Transportu Miejskiego, by zmienić nazwy kilku stacji kolejowych w stolicy. Chodzi m.in. o propozycję zmiany przystanku Warszawa-Śródmieście na Warszawa-Centralna.

ZTM zwrócił się do biura drogownictwa z propozycją rozważenia kilku zmian.

Zarząd zaproponował nie tylko zmianę przystanków Warszawa-Śródmieście i Warszawa-Śródmieście WKD. Zgodnie z propozycją, Warszawa-Ochota zmieniłaby się w stację Warszawa Plac Zawiszy, Gołąbki w Warszawa Gołąbki, Warszawa ZOO w Warszawa Rondo Starzyńskiego, a Warszawa Koło w Warszawa Młynów.

Czytaj więcej o propozycjach.

Do tego pomysłu odniósł się dyrektor biura drogownictwa - Mieczysław Reksnis. Jego zdaniem obowiązujące nazwy zakorzeniły się już w świadomości warszawiaków. "Uprzejmie informuję, iż powyższe nazwy obowiązują praktycznie od czasu powstania każdego z przystanków kolejowych i nawiązują do poszczególnych rejonów historyczno – urbanistycznych Warszawy" – pisze w odpowiedzi skierowanej do ZTM.

"Nie widzi zasadności"

"Każda zmiana takiej nazwy dezorientuje nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej, ale również pozostałych użytkowników przestrzeni publicznej. W związku z powyższym Biuro Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy nie widzi obecnie zasadności przedstawionych przez ZTM zmian nazw stacji kolejowych" – dodaje.

Co się stanie z propozycjami? Już na początku października Zarząd Transportu Miejskiego informował, że chce w tym momencie przedyskutować swoje pomysły. Sprawy nie komentują na razie kolejarze, ale zaznaczają, że zmiana byłaby operacją na dużą skalę.

Pismo dyrektora biura drogownictwaUrząd Miasta

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl