Autobus na Odolany: trzy warianty do wyboru

ZTM, archiwum TVN24Warianty dla autobusu na Odolanach

Warszawiacy mogą współdecydować o kształcie nowej linii autobusowej na Odolany. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił trzy warianty. Na opinie czeka do 15 maja.

Poprzemysłowe Odolany szybko się zabudowują nowymi osiedlami mieszkaniowymi. Do ZTM coraz częściej zgłaszają się mieszkańcy z postulatem uruchomienia linii autobusowej, która usprawniłaby dojazd do centrum.

Ale wpływa też wiele opinii... stanowczo sprzeciwiających się tym planom. - Boją się hałasu, zanieczyszczeń i nie chcą przystanków, bo to oznacza mnie miejsc parkingowych - tłumaczy Wiktor Paul z ZTM.

Trzy warianty

"Docelowo obsługa komunikacyjna osiedla mogłaby się odbywać nową ulicą, równoległą do Jana Kazimierza oraz przez rozbudowaną ul. Sowińskiego. Jednak do czasu powstania tych ciągów (perspektywa kilku lat) wskazane jest zapewnienie dostępu do komunikacji mieszkańcom osiedli po południowej stronie ul. Jana Kazimierza. Osiedla po północnej stronie ul. Jana Kazimierza znajdują się bowiem w strefie dojścia do istniejących przystanków przy ul. Kasprzaka i ul. Wolskiej" – wyjaśnia ZTM.

Przygotowana propozycja zakłada trzy warianty.

Wariant "0"ZTM

Wariant "0" zakłada brak jakichkolwiek zmian.

Wariant 1ZTM

Wariant 1 - uruchomienie linii jednokierunkowej kursującej na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Studzienna – Wolska – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.

Wariant 2ZTM

Wariant 2 - uruchomienie linii kursującej w obu kierunkach na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Hubalczyków – Fort Wola – CM. WOLSKI.

Spacer i spotkanie

Mieszkańcy mogą przesyłać swoje opinie do ZTM mailem na adres konsultacje@ztm.waw.pl z dopiskiem "Autobusem na Odolany" lub pocztą na adres: ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa z dopiskiem "Autobus na Odolany".

Odbędzie się również otwarte spotkanie z mieszkańcami - 12 maja o godzinie 18.00 w szkole przy ulicy Grabowskiej 1.

Zaplanowany został także spacer z przewodnikiem, w trakcie którego będzie można m.in. obejrzeć miejsca, w których zostały zaplanowane przystanki autobusowe przy ul. Jana Kazimierza. Spacer odbędzie się 7 maja w godz. 12.00-14.00 na skrzyżowaniu Kasprzaka i Ordona.

CZYTAJ TEŻ: Do przystanku muszą iść 40 minut. "To jest Warszawa? To śmiech!"

Mieszkańcy ul. Krasnowolskiej walczą o autobus
Mieszkańcy ul. Krasnowolskiej walczą o autobusMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: ZTM, archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości