Najnowsze

Swastyka na pomniku granic getta

Najnowsze

Swastyka na pomniku granic getta
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSwastyka na pomniku granic getta

Na tablicy upamiętniającej granice getta warszawskiego niedaleko Hali Mirowskiej namalowano swastykę. Informację o dewastacji dostaliśmy na Kontakt24.

"Akt wandalizmu na tablicy upamiętniającej mury dawnego getta przy Hali Mirowskiej" – napisał na Kontakt24 sharon i wysłał zdjęcie zniszczonego pomnika z al. Drzewieckiego.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. - Wymalowany czarną farbą symbol widnieje na tablicy z opisem historycznym - potwierdza Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

O sprawę spytaliśmy urząd miasta. Jak zapewniła Magdalena Łań z biura prasowego ratusza, po naszej interwencji pracownicy Zarządu Terenów Publicznych usuną wymalowany znak. - Zniszczenia są tak duże, że na miejscu nie da się wyczyścić tablicy. Zostanie tymczasowo zdemontowana i zawieziona do pracowni, gdzie malunek będzie usunięty. Później tablica wróci na swoje miejsce – zapewnia Łań.

22 tablice

Tablica przy alei Drzewieckiego jest jedną z 22 zlokalizowanych w Śródmieściu i na Woli. Pokazują one przebieg murów warszawskiego getta w latach 1940-43. Upamiętniają wysunięte punkty granicy żydowskiej dzielnicy.

ran

Pozostałe wiadomości