Najnowsze

Kolektor zablokuje Trakt Lubelski

Najnowsze

Co udało się zbudować? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Co udało się zbudować? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Mimo śniegu i ujemnych temperatur nie tracą tempa prace przy budowie kolektora W w Wawrze. Niebawem front robót przeniesie się z ul. Kadetów na Trakt Lubelski. Poruszanie się tą ulicą będzie przez kilka miesięcy bardzo utrudnione.

- Zakończyliśmy budowę kolektora w ul. Nowozabielskiej. Trwa porządkowanie terenu i odtwarzanie nawierzchni. Te prace powinny zakończyć się na początku lutego – mówi Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Od sierpnia, pod ul. Kadetów na odcinku Nowozabielska – Trakt Lubelski robotnicy ułożyli 340 metrów kolektora (wielkiej rury zbiergajacej ścieki z całej okolicy). Wybudowali też osiem studni kanalizacyjnych. Teraz przewiercają się w kierunku ul. Projektowanej i Traktu Lubelskiego.

Prace przewiertowe zakończono natomiast na Zwoleńskiej. Wybudowano około 150 metrów kolektora między ulicami Rogatkową i Źródlaną oraz 11 studni kanalizacyjnych. Finał budowy kolektora na Zwoleńskiej przewidziany jest na czerwiec 2012 roku.

W lutym roboty na Trakcie

Kolejnym istotnym etapem inwestycji będzie Trakt Lubelski, gdzie kolektor będzie zakręcał. - Największe trudności spowoduje etapowe zamykanie Traktu Lubelskiego. Kończymy uzgadnianie projektów organizacji ruchu. Niebawem zostaną wydane odpowiednie decyzje administracyjne i wytyczone objazdy. Dojazd do posesji i punktów usługowych zostanie zapewniony, choć będzie ograniczony – ostrzega Roman Bugaj.

Harmonogram dalszych prac budowlanych jest następujący. Skrzyżowania Trakt Lubelski / Zwoleńska już 4 lutego zostanie zamknięte na okres 10 tygodni. Skrzyżowanie Bronowska / Trakt Lubelski zostanie wyłączone z ruchu 7 maja na dwa miesiące. Trakt Lubelski na odcinku Bronowska - Kadetów będzie nieprzejezdny od 7 maja do 30 września. Wreszcie 1 sierpnia na dwa miesiące zamknięte zostanie popularne skrzyżowania Trakt Lubelski / Kadetów / Lucerny.

Mieszkańcy mają otrzymać ulotki z harmonogramem prac oraz mapkami, na których zaznaczone będą objazdy.

Będzie czyściej i taniej

MPWiK przekonuje, że warto się jednak przemęczyć. - Zaniedbania inwestycyjne dotyczące tej dzielnicy są ogromne. Staramy się to nadrabiać. Kiedy powstanie układ kanalizacyjny, jakość życia mieszkańców bardzo się poprawi, spadną koszty i polepszy się stan środowiska – przekonuje Bugaj.

Co nas czeka w najbliższym czasie? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Co nas czeka w najbliższym czasie? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Rzecznik rozwiewa też wątpliwości mieszkańców zgłaszane w mailach na warszawa@tvn.pl:

Dostaliśmy informację o utwardzaniu ulicy Wąbrzeskiej. Jest to droga lokalna gruntowa, która stanowi dojazd do posesji, firm. Wiadomo że została pominięta budową kolektora W, który pobiegnie przez ulicę Kadetów do Traktu Lubelskiego. Po co utwardzać ulicę Wąbrzeską?! Jak zdecyduję się zrezygnować z szamba i podłączyć się do kolektora na to nie dość, że trzeba rozpruć asfalt to jeszcze poprowadzić rurę przez sąsiada ogrodzenie i załatać dziurę ponownie w ulicy - alarmuje mieszkaniec Wawra.

- Wykonawca kolektora W utwardza nawierzchnię drogi w ulicy Wąbrzeskiej, ponieważ zostanie nią poprowadzony objazd. Po ukończeniu budowy zaplanowana jest budowa sięgacza do ul. Wąbrzeskiej. Umożliwi to po mieszkańcom budowę przyłączy w celu podłączania się miejskiej sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia rzecznik MPWiK.

Będzie autobus, znikną progi

W związku z budową i objazdami na początku lutego specjalną linię autobusową uruchomi ZTM. Autobusy pojadą trasą: PKP Wawer, Widoczna, Patriotów, Zwoleńska, Mrówcza, Juhasów, Borków, Trakt Lubelski, Wędkarska.

– Do jej uruchomienia będzie jednak konieczne zdjęcie progów zwalniajacych na ulicach Borków i Juhasów. Trwają ustalenia, wszystko jest na dobrej drodze – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Co zmieni kanalizacja w Wawrze? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Co zmieni kanalizacja w Wawrze? - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

HARMONOGRAM DALSZYCH PRAC I UTRUDNIEŃ W RUCHU (zródło MPWiK):

1. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Trakt Lubelski/Zwoleńska od 4 lutego na okres 10 tygodni.

2. Realizacja kolektora na odcinku Zwoleńska – Bronowska w okresie od 4 lutego do 4 maja

3. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Bronowska/Trakt Lubelski od 7 maja na okres 2 miesięcy

4. Przewidywane zamknięcie odcinka Bronowska-Kadetów od 7 maja do 30 września.

5. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Trakt Lubelski/Kadetów/Lucerny od 1 sierpnia na okres 2 miesięcy.

Mapy dostarcza Targeo.pl

bako/roody//ec

Pozostałe wiadomości