Najnowsze

6,9 miliona złotych za projekt obwodnicy śródmiejskiej

Najnowsze

targoe.plObwodnica śródmiejska od ronda Wiatraczna do ronda Żaba

Rozstrzygnięto przetarg na projektanta obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej. Firma Mosty Katowice zaproponowała najtańszą ofertę – około 6,9 mln zł.

O wynikach przetargu poinformował w piątek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Brało w nim udział siedem konsorcjów. Ceny kształtowały się pomiędzy 16,9 a 6,9 mln zł. Najlepsza okazała się firma Mosty Katowice. Ta sama, która odpowiada za projekt trasy Krasińskiego między Żoliborzem a Bródnem.

– W przetargu oceniane były dwa kryteria: cena i skrócenie terminu wykonania. Wszyscy oferenci zadeklarowali skrócenie 30-miesięcznego terminu o cztery miesiące. – informuje na swojej stronie ZMID.

Projekt za 7 milionów

Oferta przedstawiona przez Mosty Katowice kosztuje nieco ponad 6,9 mln zł. Była to najtańsza spośród wszystkich siedmiu propozycji. Firma będzie miała dwa lata na to, aby przedstawić gotowy projekt i uzyskać pozwolenie na budowę.

Jak informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl, wytyczne do projektu zakładają obustronne chodniki, jednostronną i dwukierunkową ścieżkę rowerową, tunel pod rondem Wiatraczna, wiadukty nad torami kolejowymi z przystankami autobusowymi i zejściami, jednopoziomowe skrzyżowanie z Trasą Świętokrzyską i węzeł z ul. Radzymińską.

Wykonawca będzie musiał przygotować trzy warianty inwestycji. Pierwszy ma uwzględniać dwie jezdnię po dwa pasy ruchu. Drugi natomiast – dwie jezdnie po trzy pasy, w tym jeden buspas. Będzie też musiał opracować ułatwienia dla ruchu pieszego pomiędzy przystankami.

Prace projektowe mogą potrwać do 2018 roku. Wtedy też ma rozpocząć się budowa obwodnicy.

Lista zainteresowanych wykonawców:

Transprojekt Gdański Sp. z o.o. - 7 352 644,80 złotych;

Halcrow Group Limited Elms House - 11 251 575,06 złotych;

Mosty Katowice Sp. z o.o. - 6 937 200,00 złotych;

Konsorcjum firm: MP – MOSTY Sp. z o.o. i Technital S.p.A. - 13 370 100,00 złotych;

Konsorcjum firm: TPF Sp. z o.o. i CertusVIA Sp. z o.o. - 16 871 114,19 złotych;

Konsorcjum firm: Schuessler – Plan Inżynierzy Sp. z o.o. i SAFEGE - 8 966 700,00 złotych;

Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o. - 7 583 453,07 złotych.

kw/r

Źródło zdjęcia głównego: targoe.pl

Pozostałe wiadomości