Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  20-latka porwana, więziona, gwałcona. Zarzuty i areszt dla pięciu osób

  TVN Warszawa


  Śledczy ustalili, że najpierw 20-latka została porwana, potem była więziona i gwałcona. Usiłowano ją sprzedać do domu publicznego, ale uciekła. Sąd Rejonowy w Płońsku (Mazowieckie) aresztował pięć osób podejrzanych o udział w porwaniu kobiety.

  Według ustaleń śledztwa, sprawcy uprowadzenia przez trzy dni w dwóch różnych mieszkaniach więzili kobietę, pochodzącą z jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego. Zamierzali sprzedać porwaną do domu publicznego.

  "Kobieta była dwukrotnie gwałcona"

  W sprawie uprowadzenia 20-latki zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 18 do 40 lat, w tym byłego partnera ofiary - wszyscy pochodzą z Płońska i okolic. Płońska Prokuratura Rejonowa przedstawiła zatrzymanym zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi. Jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut podwójnego gwałtu. - Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich pięciu osób, wobec trzech mężczyzn - na trzy miesiące, a wobec dwóch kobiet - na miesiąc – powiedział w piątek wiceprezes Sądu Rejonowego w Płońsku sędzia Dariusz Kondzielewski. Jak informowała wcześniej prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, 20-letnia kobieta, mieszkanka jednej z gmin powiatu płońskiego, została porwana ze swojego domu - przetrzymywano ją w dwóch miejscach przez trzy dni. - Kobieta była dwukrotnie gwałcona. Usiłowano ją też sprzedać do domu publicznego. Sprawcy uprowadzenia wykonali w tym celu fotografie nagiej kobiety, która miała być przekazana komuś w Wołominie – mówiła w czwartek prokurator Ambroziak.

  Trwają poszukiwania innych osób

  Kobieta, która po uprowadzeniu była poszukiwana przez rodzinę, uwolniła się, gdy jeden ze sprawców zasnął po wypiciu alkoholu. Trwają poszukiwania innych osób, które mogą mieć związek z uprowadzeniem 20-latki. Według śledczych, nie są wykluczone kolejne zatrzymania w sprawie. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa prowadzonego przez płońską Prokuraturę Rejonową wynika, że głównym motywem uprowadzenia było wymuszenie na kobiecie podania kontaktu do jej obecnego partnera, wskazania miejsca jego pobytu, ponieważ sprawcy mieli z nim zatarg - kobieta nie chciała tego uczynić. Dlatego była bita, grożono jej.

  CZYTAJ TEŻ O SPRAWIE GWAŁTU W OGRODZIE SASKIM:

  Policjant o zatrzymaniu podejrzanego o gwałtTVN24
  wideo 2/4

  PAP/ran/b