38-latek już dziewięć razy był w więzieniu. Policja: teraz próbował okraść mieszkanie

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Archiwum TVNPolicja aresztowała 38-latka już dziesiąty raz (zdj. ilustracyjne)

38-latek jest podejrzany o kradzież z włamaniem w jednym z mieszkań na Bemowie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł przez okno w kuchni.

Jak relacjonuje policja z Bemowa, do włamania doszło w jednym z mieszkań na trzecim piętrze. Śledczy ustalili, że sprawca wszedł z klatki schodowej po parapecie przez okno w kuchni. I dodają, że ukradł stamtąd portfel, w którym było 200 złotych.

Złapali go lokatorzy

- Kiedy spostrzegł, że do mieszkania wchodzą lokatorzy, szybko wybiegł. Ci ujęli go i zaalarmowali patrol policji - opisała rzecznika bemowskiej komendy Marta Sulowska.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do komisariatu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, której udało się zgromadzić materiał dowodowy.

"Okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem i dziewięć razy przebywał w zakładzie karnym, do tego jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 38-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - poinformowała policja na swojej stronie internetowej.

Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o kontrolach służb w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się:

Jakie są kary za nieuzasadnione wychodzenie z domu?
Jakie są kary za nieuzasadnione wychodzenie z domu?TVN24

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Pozostałe wiadomości