Trzy kobiety i dziecko w potrzasku. Ich auto porwała wezbrana rzeka

Autor:
kw/dd
Źródło:
ENEX, t1.ua

W poniedziałek w części Ukrainy panowały trudne warunki pogodowe. Strażacy z okolic Lwowa ocalili cztery osoby - w tym trzyletnie dziecko - z pojazdu porwanego przez nurt rzeki. Do kraju wróciła także zima wraz z opadami śniegu, gołoledzią i porywistym wiatrem.

Straż pożarna z obwodu lwowskiego w poniedziałek uratowała trzy kobiety i trzyletnie dziecko z rwącej rzeki Jabłonka. Grupa przejeżdżała samochodem w okolicach miejscowości Stary Sambor, gdy niespodziewanie podniósł się poziom wody w rzece. Pojazd znalazł się w pułapce, jaką stworzył prędki nurt.

Na miejsce natychmiast wysłano strażaków. Akcja ratunkowa skończyła się szczęśliwie - strażacy uwolnili wszystkich z auta i przenieśli ich na brzeg.

>>> Czytaj dalej: 399. dzień inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Relacja

Ochłodziło się

W ostatnich dniach marca do naszych wschodnich sąsiadów także dotarła dynamiczna, zimowa aura. Temperatura znacznie spadła, wystąpiły także opady śniegu. Na wielu drogach pojawiła się warstwa lodu, utrudniając komunikację. Silny wiatr powalał też drzewa.

Policja zaapelowała w środę do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i pamiętanie o właściwych odstępach między autami.

Zimowa pogoda ma utrzymywać się co najmniej do końca tygodnia.

Autor:kw/dd

Źródło: ENEX, t1.ua