TVN Meteo | Świat

Pół miliona ewakuowanych osób po ulewach w Japonii

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw/dd
Źródło:
Reuters
Powodzie w Japonii
ReutersPowodzie w Japonii

Aż 500 tysięcy osób zostało objętych nakazami ewakuacji po tym, jak w czwartek przez północne regiony Japonii przetoczyły się silne ulewy. W ciągu doby odnotowano opady rzędu 500 litrów wody na metr kwadratowy. Niektóre fabryki musiały zawiesić działalność

Co najmniej trzy osoby zaginęły, a tysiące innych mieszkańców północnej Japonii zostało ewakuowanych. Wszystko z powodu ulewnych opadów, które nawiedziły region w czwartek i przyczyniły się do wylania wielu rzek.

W części prefektury Niigata w ciągu doby opady sięgnęły ponad 500 litrów wody na metr kwadratowy. Według lokalnych mediów, władze zamierzają wydać najwyższy możliwy poziom alertu przed tą katastrofą. Wiele mostów zostało zerwanych, a dróg zalanych. Konieczne było również zawieszenie kursowania jednej części linii kolejowej Shinkansen.

Powodzie w JaponiiReuters
Powodzie w JaponiiReuters

Nikt nie zginął

W prefekturach Niigata, Ishikawa i Yamagata ewakuacjami objęto około 500 tysięcy osób, ale nie pojawiły się żadne doniesienia o ofiarach śmiertelnych.

Żywioł najbardziej dotknął obszary wiejskie, jednak znajdują się tam także liczne fabryki. Niektóre tymczasowo zawiesiły działalność.

Powodzie w JaponiiReuters
Powodzie w JaponiiReuters

Autor:kw/dd

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/JIJI PRESS