Pogoda na dziś - czwartek 11.08. Deszcz i burze w części kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Czwartek 11.08 w przeważającej części kraju upłynie pod znakiem słońca. Gorzej aura zapowiada się w południowo-wschodnich regionach Polski, gdzie możliwe są opady deszczu i burze.

W czwartek na północy, w centrum i na zachodzie kraju będzie przeważnie słonecznie. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie wzrastać i pojawią się opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom atmosferycznym będą towarzyszyć opady rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej, lokalnie jednak w tej części kraju temperatura wyższa. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku północno-wschodniego.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza na obszarze całej Polski sięgnie około 70 procent. W większości kraju będzie odczuwalny komfort termiczny, tylko mieszkańcy zachodnich regionów odczują pogodę jako gorącą. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartek tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Czwartek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie słoneczny. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1023 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W czwartek w Krakowie pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 991 hPa .

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania mogą spodziewać się słonecznego czwartku. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Czwartek w Warszawie upłynie pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Czwartek przyniesie we Wrocławiu słoneczną aurę. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: dd/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości