TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: mróz zaatakuje po weekendzie. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na 16 dni: mróz zaatakuje po weekendzie
Prognoza pogody na 16 dni: mróz zaatakuje po weekendzietvnmeteo.pl
wideo 2/3
tvnmeteo.plPrognoza pogody na 16 dni

W tygodniu nocami temperatura może spadać do około -15 stopni. Sprawdź, co jeszcze w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Do centrum Europy zaczyna się wdzierać arktyczne powietrze z północy. Za taką cyrkulację powietrza odpowiada przede wszystkim wyż, który znajduje się nad Skandynawią i północną Rosją. On będzie wpychać do naszej części kontynentu lodowate powietrze, które popłynie jeszcze dalej na południe i dotrze aż do Włoch i na Bałkany. Z kolei cieplejsze powietrze z południa będzie płynąć od strony Morza Śródziemnego w kierunku Ukrainy (patrz mapa).

Atak arktycznego mrozutvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Od poniedziałku możemy spodziewać się kilku mroźnych dni, a najzimniejsze będą wtorek, środa i czwartek, bo wtedy na wschodzie kraju będzie -6 , -7 stopni, a nocami temperatura może spadać do około -15 stopni. Później mróz będzie nieco słabszy - w dzień do -4 stopni - ale prawie wszędzie ujemna temperatura utrzyma się do niedzieli. Następny tydzień grudnia będzie trochę cieplejszy i wtedy na wschodzie oraz północy kraju będzie około 0 stopni, a na południu do 4-5 stopni. Jeszcze nieco cieplej zrobi się tuż przed świętami i wtedy na termometrach zobaczymy nawet 7 st. C.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości