TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: czasem uda się "przeskoczyć" 20 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dnitvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPrognoza pogody na 16 dni

Po kwietniu - chłodniejszym od przeciętnego - w maju możemy liczyć na powolne ocieplenie. Sprawdź, co jeszcze przewiduje w swojej prognozie pogody na 16 dni prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Układy wysokiego ciśnienia, którym zawdzięczamy całkiem dobrą pogodę w czasie majówki, rozciągają się od Atlantyku przez centrum Europy aż po Rosję. Z kolei na północy (Skandynawia) i południu (Grecja) kontynentu mamy niże. Takie położenie ośrodków ciśnienia dla nas generalnie oznacza napływ dość ciepłego powietrza, ale czasami będą się zdarzać chłodne "przerywniki", gdy zimniejsze powietrze z północy zdoła zsunąć się do środkowej części Europy (patrz mapa).

Ciepły początek majatvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

W pierwszym tygodniu maja najwyższa temperatura, jakiej możemy się spodziewać to 20 stopni, a najniższa w ciągu dnia to 11 stopni na północy kraju w połowie tygodnia. Podobnie lub nieco cieplej, bo do 21 stopni, będzie w kolejnym tygodniu miesiąca. Później jednak, w połowie maja, bardzo prawdopodobne jest kilkudniowe ochłodzenie i wtedy na termometrach zobaczymy przeważnie od 12 do 17 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości