Pogoda na 16 dni: brutalny koniec upalnego lata

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: brutalny koniec upalnego lata
Pogoda na 16 dni: brutalny koniec upalnego latatvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: brutalny koniec upalnego lata

W ciągu zaledwie trzech, czterech dni temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego.

Za nami kolejny upalny tydzień, a przed nami radykalna zmiana pogody, polegająca na wymianie mas powietrza nad Polską - z gorącej na chłodną. Ten proces zacznie się już w poniedziałek po przejściu frontu chłodnego, który otworzy drogę dla chłodnego powietrza z północy. Takiej cyrkulacji powietrza pomoże wyż, którego centrum w poniedziałek będzie nad Morzem Norweskim (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Mimo że już na początku tygodnia zrobi się chłodniej, to na wschodzie i południu kraju może jeszcze być 25-27 stopni Celsjusza. Później jednak, aż do weekendu, temperatura nigdzie w Polsce nie przekroczy 23 st. C, a na północy często będzie tylko 17-18 st. C (nocami zaledwie 6-7). Kolejne dni, od 5 do 8 września, będą cieplejsze i wtedy na południu może być 26 stopni. Po tym ociepleniu temperatura ponownie obniży się i pozostanie w zakresie od 16 st. C nad morzem do 23 st. C na południu Polski.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości