Prognoza

Prognoza

Czwartek będzie wymarzonym dniem dla zmotoryzowanych. Synoptycy nie przewidują ani opadów deszczu, ani silnego wiatru, ani niekorzystnych warunków biometeorologicznych, które mogłyby utrudnić jazdę. Będzie ciepło i słonecznie.

Czwartkowa pogoda w niczym nie będzie przypominać wiosennej. Warunki atmosferyczne wskazują, że mamy już lato! Temperatura maksymalna w cieniu wyniesie dziś 24 st. C, wszędzie zaświeci słońce, biomet będzie korzystny.

- W środę 25 kwietnia modele synoptyczne potwierdziły wtorkowe optymistyczne przewidywania - mówi Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo. - Obszary występowania zjawisk pogodowych, jak również zakresy temperatur maksymalnych pozostają bez większych zmian - dodaje. To oznacza, że podczas majówki nadal możemy się spodziewać 15-30 st. Celsjusza i... burz.

Wciąż 30 stopni Celsjusza w trakcie majówki prognozują najnowsze modele synoptyczne. Pierwsza trzydziestka powinna pojawić się jeszcze w kwietniu. W pozostałych dniach długiego weekendu też będzie ciepło. Niestety za tak wysokie temperatury zapłacimy burzową aurą popołudniami.

Dziś parasole przydadzą się w całym kraju. Strefa opadów przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Nie zmarzniemy. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C.

Przelotne opady prognozowane na czwartek będą nawilżać powietrze, przynosząc ulgę alergikom. Mimo to pyłki brzozy, topoli i jesionu mogą dać im się mocno we znaki. Ich stężenie będzie najwyższe na północnym wschodzie kraju.

Prognoza na majówkę opracowana we wtorek 24.04, potwierdza prognozę szesnastodniową z niedzieli. Zainteresowani wiedzą, że prognoza była optymistyczna, letnia, z temperaturą od 15 do do 30 st. Modele nadal trzymają się tej wersji, synoptycy uparcie też.

Wtorkowa pogoda będzie niesprzyjająca dla alergików mieszkających na północy kraju. Tam synoptycy zapowiadają słoneczną i bezdeszczową aurę, która spowoduje nagromadzenie pyłków roślin w powietrzu. Pozostała część kraju będzie mokra i burzowa, zatem alergicy odetchną pełną piersią.

Pogoda nie ułatwi dziś życia kierowcom. Będzie pochmurno i mokro. Lokalne burze z silniejszym deszczem i wiatrem mogą mocniej utrudnić jazdę. Od takich kłopotów będą wolni tylko kierowcy w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku.

Większość mieszkańców kraju skorzysta dziś z parasoli. W wielu miejscach będzie się chmurzyć i padać, a na północy i południowym wschodzie może zagrzmieć. Taka pogoda nie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie. Nie powinniśmy za to zmarznąć.

Zielone drzewa, ukwiecone ogródki i ubrania z krótkim rękawem. W całej Polsce zrobiło się ciepło. Najnowsze prognozy mówią, że to nie koniec wzrostu temperatury. Początek maja przyniesie upał i niemal letnią pogodę. Nie obędzie się jednak bez burz i przelotnego deszczu.

W niedzielę powinniśmy przygotować się na kapryśną aurę. Ciepłe powietrze i liczne rozpogodzenia będą zachęcać do spacerów. Wychodząc z domu, warto jednak pamiętać o zabraniu parasola. Przyda się na wypadek przelotnych opadów albo burzy.