Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutnie

Autor:
ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutnie
Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutnie
panoramakutna.pl
panoramakutna.plPontonem po zalanej obwodnicy w Kutnie

Kutnowska obwodnica została zalana wskutek intensywnych opadów deszczu. Sytuację w żartobliwy sposób postanowiła zaprezentować ekipa ratownictwa drogowego. Wyruszyła w drogę pontonem, a nagranie pokazała w mediach społecznościowych.

Po nawalnych opadach deszczu część drogi krajowej numer 60 znalazła się pod wodą w nocy z soboty na niedzielę. Woda stała na drodze wiele godzin. Sytuacja zaczęła normować się dopiero w poniedziałek.

Pontonem po obwodnicy w Kutnie

W niedzielę na zalanej obwodnicy pojawiła się z pontonem ekipa Ratownictwa Drogowego BFC Kutno. "W związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy wprowadzić rejsy między Łąkoszynem a Batorego" - żartował Artur Woźniak z pomocy drogowej, którego cytuje lokalny portal panoramakutna.pl.

Łąkoszyn to część miasta po jego południowej stronie, ulica Stefana Batorego przebiega przez centrum. Oba miejsca znajdują się w pobliżu obwodnicy.

Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutniepanoramakutna.pl
Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutniepanoramakutna.pl
Google Maps

Interwencje po ulewach i alerty

Województwo łódzkie to jeden z regionów dotkniętych ulewnymi opadami deszczu w weekend. Strażacy mieli jednak najwięcej pracy w Wielkopolsce, gdzie interweniowali ponad 480 razy. W całej Polsce w sobotę i niedzielę odnotowano 2,5 tysiąca interwencji związanych z pogodą.

W poniedziałek w Łódzkiem, tak jak w wielu innych województwach, obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Autor:ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: panoramakutna.pl

Pozostałe wiadomości