TVN Meteo | Polska

Foka na bulwarach w Gdyni. "Ziewnęła, pokazała zęby, podrapała się"

TVN Meteo | Polska

Autor:
dk,
ps
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Foka na bulwarach w Gdyni
Foka na bulwarach w GdyniKontakt 24
wideo 2/4
Foki

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie foki wylegującej się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Pan Maciej, autor nagrania przekazał, że wybrał się na świąteczny spacer i miał szczęście spotkać zwierzę.

- Wszyscy byli zachwyceni. Było mnóstwo ludzi zainteresowanych foką. Fotografowali ją. Wylegiwała się przy samej wodzie - opowiadał autor nagrania. Dodał, że wyglądała na przyzwyczajoną do widoku ludzi. - Nie bała się, przysypiała sobie. Ziewnęła, pokazała swoje zęby, podrapała się - opisywał zachowanie zwierzęcia.

Pan Maciej przyznał, że pierwszy raz zobaczył fokę z tak bliskiej odległości. - Tak oko w oko, spotkałem pierwszy raz. Miałem fuksa - opowiadał.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

W Bałtyku żyją trzy gatunki fok

W Bałtyku żyją trzy gatunki tych morskich ssaków: foka szara (Halichoerus grypus), obrączkowana (Phoca hispida) i pospolita (Phoca vitulina). Zwierzęta te prowadzą wodno-lądowy tryb życia. Często wychodzą na plażę, by odpocząć albo wydać na świat młode. Należy pamiętać, by nie podchodzić do nich blisko. Jak każde dzikie zwierzę, które jest przestraszone, foka może być agresywna.

Jeśli widać, że zwierzę jest chore, osłabione lub ma widoczne rany, należy zawiadomić specjalistów ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, którzy podpowiedzą, co należy zrobić i w razie konieczności podejmą dalsze kroki.

Autor:dk, ps

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości