Erik wciąż panuje nad pogodą. Pochmurno w całym kraju

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na czwartek 2.02
Pogoda na czwartek 2.02tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Obecnie Polska wciąż znajduje się w zasięgu ogromnego wyżu Erik, który usytuowany jest nad Rosją i przynosi nam mocno pochmurną, wilgotną aurę. Miejscami słabo pada śnieg. W kolejnych dniach czeka nas jednak drobna pogodowa odmiana.

Polska pozostaje w zasięgu układu wysokiego ciśnienia Erik znad Rosji - wskazuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Nad krajem zalega wilgotne powietrze polarne, w którym nisko nad ziemią snują się chmury, a lokalnie pada słabo śnieg.

W kolejnych dniach od południowego wschodu zacznie wciskać się front atmosferyczny z niewielkimi opadami śniegu oraz śniegu z deszczem, związany z układami niżowymi znad Morza Śródziemnego. Od południa wniknie nieco cieplejszego powietrza, podnosząc temperaturę.

Sytuacja baryczna w EuropieDWD

W Polsce o poranku

W piątek rano w kraju panuje duże zachmurzenie, a na Nizinie Szczecińskiej oraz miejscami na Lubelszczyźnie występują słabe opady śniegu. Na termometrach pokazują się wartości od -7 stopni Celsjusza w Zakopanem i -6 w Suwałkach, przez -2 st. C w Łodzi i Warszawie do 2 st. C w Świnoujściu i Kołobrzegu. Wieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

>>>Sprawdź też: Pogoda na zimę 2022/2023. Synoptyk tłumaczy, co prognozują superkomputery z najważniejszych ośrodków

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kristi Blokhin / Shutterstock

Pozostałe wiadomości