TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - poniedziałek 17.01. Nocą i za dnia będzie wiał porywisty wiatr

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 17.01

Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia będzie wiał silny wiatr, w porywach może osiągnąć nawet do 110 kilometrów na godzinę. W poniedziałek termometry pokażą maksymalnie 3 stopnie Celsjusza.

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem głębokiego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii o nazwie Gerhild, którego centrum przemieszczać się będzie w kierunku zachodniej Rosji. Nocą przez kraj przejdzie strefa słabo wyrażonego frontu ciepłego, natomiast w ciągu dnia, z północy na południe Polski, przemieści się strefa aktywnego frontu chłodnego, za którą napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze. Po przejściu frontu znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Niemiec, stąd liczne rozpogodzenia niemal w całym kraju. Zwiększający się gradient baryczny nad Polską skutkował będzie bardzo silnym, porywistym wiatrem.

Pogoda na noc

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17.01) niebo będzie przeważnie pochmurne. Wystąpią słabe opady deszczu, na wschodzie i południu również deszczu ze śniegiem do dwóch litrów wody na metr kwadratowy. Nad ranem na północy kraju prognozuje się umiarkowane opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na wschodzie do 3-4 st. C na zachodzie kraju. Zachodni wiatr początkowo będzie umiarkowany, w drugiej części nocy na Wybrzeżu bardzo silny, osiągający w porywach do 90-110 kilometrów na godzinę. W głębi kraju rozpędzi się do 70-90 km/h.

Pogoda na noc 16/17.01
Pogoda na noc 16/17.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - poniedziałek 17.01

W poniedziałek (17.01) Polska znajdzie się w strefie frontowej, najpierw północ kraju, potem centrum i południe. Zachmurzenie będzie całkowite. Poza tym prognozuje się intensywne opady deszczu, przechodzące na wschodzie i południu w deszcz ze śniegiem, mokry śnieg, a w górach śnieg. Spadnie do 5-10 l/mkw., natomiast w górach sypnie 6-12 centymetrów śniegu. Za frontem prognozowane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na wschodzie Polski do 2-3 st. C na zachodzie. Wiatr silny, w porywach osiągnie prędkość do 70-90 km/h, 90-100 km/h nad morzem i na Wybrzeżu.

Prognoza pogody na poniedziałek 17.01
Prognoza pogody na poniedziałek 17.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 17.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 17.01
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 17.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Prognozowane całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, mżawki z przerwami. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. C. Powieje umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 998 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Prognozowane jest początkowo całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem - w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr będzie silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 992 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, mżawki z przerwami. Nad ranem opad deszczu będzie umiarkowany. Na termometrach zobaczymy 3 st. C. Powieje silny, w porywach bardzo silny, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa i będzie spadać, następnie wzrastać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W ciągu dnia prognozowane jest początkowo całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności - w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 4 st. C. Powieje silny, porywisty wiatr z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1007 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Na noc prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, mżawki z przerwami. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, nad ranem silny, porywisty. Ciśnienie o północy sięgnie 1005 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Poznań

Początkowo całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 1002 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Na noc prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, mżawki z przerwami. Termometry pokażą 3 st. C. Wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny, będzie wiał z zachodu. Ciśnienie o północy osiągnie 1005 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu - w drugiej części dnia opady zanikną i pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Powieje silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 1000 hPa i ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

W ciągu nocy prognozowane całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami śniegu z przerwami. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny, będzie wiał z zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu i wieczorem śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Powieje silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 983 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Warunki drogowe w poniedziałek 17.01
Warunki drogowe w poniedziałek 17.01tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości