Pogoda na jutro - piątek 30.12. Jedni zmokną, inni nie. Sprawdź, czy to tobie przyda się parasol

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 23/24.03
Pogoda na noc 23/24.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak i za dnia będą miejsca, w których może słabo i przelotnie popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 do 9 stopni Celsjusza. Lokalne we znaki może się dawać silniejszy wiatr.

Polska znajduje się pod wpływem głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii. W nocy nad krajem przemieszczać się będą chłodne fronty atmosferyczne, przynoszące słabe przelotne opady deszczu. Za frontami napłynie nieco chłodniejsze i zarazem mniej wilgotne powietrze polarne, w którym w piątek spodziewać się możemy większych rozpogodzeń, zwłaszcza na zachodzie kraju.

Pogoda na noc

Nadchodząca noc przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami oraz słabe i przelotne opady deszczu o sumie poniżej 3 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą minimum od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z południowego zachodu.

Pogoda na jutro - piątek 30.12

W piątek możemy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Miejscami we wschodniej połowie kraju pojawić się mogą słabe i przelotne opady deszczu rzędu 1-3 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na wybrzeżu jego porywy mogą rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na piątek 30.12
Pogoda na piątek 30.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 30.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 80-90 procent. W zachodniej części kraju zrobi się ciepło, we wschodniej odczujemy komfort termiczny. Podobny podział zapanuje w przypadku warunków biometeorologicznych - na zachodzie będą niekorzystne, a na wschodzie neutralne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 30.12
Warunki biometeorologiczne w piątek 30.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie bardzo pochmurna, możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie upływać pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr, wiejący z południowego zachodu, będzie umiarkowany. O północy barometry wskażą 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka piątek z zachmurzeniem i rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 50 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu i zachodu. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami, możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 6 st. C. Wiatr, nadciagający z południowego zachodu, będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W piątek mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się pogodnego dnia. Temperatura maksymalna sięgnie 9 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie bardzo pochmurne niebo, a w drugiej części nocy także słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie piątek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami. W pierwszej części dnia mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 990 hPa.

Warunki drogowe w piątek 30.12
Warunki drogowe w piątek 30.12tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Khitrov / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości