Pogoda na jutro - piątek 16.09. Niż Queenie sprowadzi nam chmury i deszcz. Lokalnie zagrzmi

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na piątek 16.09. Aura wciąż będzie kształtowana za sprawą niżu Queenie. Możemy spodziewać się chmur, deszczu, a lokalnie także i burz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 stopni Celsjusza.

Polska pozostaje pod wpływem rozległego wiru niżowego Queenie znad Skandynawii. Związane z nim chłodne fronty atmosferyczne kształtować będą nadal pogodę na północy i północnym zachodzie kraju. Natomiast deszczowy front znad południowej Polski powoli odsuwać się ma na wschód, by w piątek odejść już znad naszego kraju. Z północy napływać będzie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na noc 15/16.09

Nadchodząca noc zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. Na południu i południowym wschodzie pojawią się opady deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy i będą stopniowo słabnące. Miejscami na północy kraju pojawią się przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Temperatura minimalna sięgnie od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podkarpaciu. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na Pomorzu okresami może być dość silny.

Prognoza pogody na noc 15/16.09
Prognoza pogody na noc 15/16.09tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - piątek 16.09

Piątek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i południowym zachodzie kraju okresami będą występować opady deszczu do 5 l/mkw., a na Pomoru możliwe są burze z opadami do 15 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 14 st. C nad samym morzem (w Ustce i Łebie), przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach na północy będzie rozpędzał się do 50-70 km/h.

Prognoza pogody na piątek 16.09
Prognoza pogody na piątek 16.09tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 16.09

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. W większości kraju biomet będzie niekorzystny, tylko we wschodnich regionach - neutralny.

Warunki biometeo w piątek 16.09
Warunki biometeo w piątek 16.09tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy niebo będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura nie spadnie poniżej 10 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Powieje zachodni wiatr, który będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w południe osiągnie 990 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna z rozpogodzeniami, pojawi się też przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. O północy barometry wskażą 997 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka piątek z chmurami, większymi przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami jego porywy mogą być dość silne. W południe ciśnienie sięgnie 998 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z rozpogodzeniami. Termometry pokażą w najchłodniejszej chwili 8 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Może przelotnie popadać. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Umiarkowanie i okresami dość silnie powieje z zachodu. W południe barometry pokażą 992 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy minimum 10 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W piątek mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z pochmurną aurą z większymi przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura nie przekroczy 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 990 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pochmurne niebo oraz stopniowo zanikające opady deszczu. Temperatura nie spadnie poniżej 11 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 978 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie piątek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z większymi przejaśnieniami. Temperatura w najcieplejszych chwilach dnia wyniesie 18 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 979 hPa.

Warunki drogowe w piątek 16.09
Warunki drogowe w piątek 16.09tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości