Pogoda na jutro - czwartek 2.02. Pochmurnie, opady deszczu i śniegu

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli czwartek 2.02, będzie wietrzny i pochmurny. W górach dosypie śniegu, może spaść nawet 15 centymetrów. W innych regionach pojawią się opady mieszane deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc - 1/2.02

Noc zapowiada się pochmurnie. Na wschodzie pojawią się opady śniegu, w pasie centralnym śniegu z deszczem, a na zachodzie - samego deszczu. Termometry pokażą od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-70 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - czwartek 2.02

Czwartek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. W górach prognozowane są opady śniegu, lokalnie spadnie go do 15 centymetrów. Poza tym pojawi się śnieg z deszczem, przechodzący w deszcz (rzędu 3-5 litrów wody na metr kwadratowy). W drugiej części dnia można liczyć na rozpogodzenia na zachodzie i północy kraju. Termometry pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na północnym zachodzie. Powieje północno-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr, na zachodzie i południu porywy mogą osiągać do 70 km/h.

Pogoda na czwartek 2.02
Pogoda na czwartek 2.02tvnmeteo.pl

Warunki biometeo w czwartek 2.02

Wilgotność powietrza w całym kraju sięgnie około 80-90 procent. Odczujemy zimno. W większości kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, tylko na północnym zachodzie neutralne.

Warunki biometeorologiczne w czwartek 2.02
Warunki biometeorologiczne w czwartek 2.02tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie zapowiada się pochmurna noc. Okresami wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie minimalnie 1 st. C. Powieje zachodni umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie waha się, o północy sięgnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W czwartek w Warszawie będzie pochmurno. Spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy do 3 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Ciśnienie początkowo będzie się wahać, następnie zacznie rosnąć, w południe osiągając 993 hPa.

Pogoda na noc - Gdańsk, Sopot, Gdynia

Noc w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się z okresowymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie minimalnie 1 st. C. Powieje zachodni umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie waha się, o północy w Gdańsku sięgnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk, Sopot, Gdynia

Czwartek w Gdyni, Sopocie i Gdańsku początkowo będzie pochmurny ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. W drugiej części dnia prognozowane są przejaśnienia, a wieczorem możliwe nawet rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe w Gdańsku osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

To będzie pochmurna noc w Poznaniu z opadami deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą minimalnie 2 st. C. Zachodni umiarkowany i dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie waha się nieznacznie, o północy dojdzie do 994 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Czwartek w Poznaniu zapowiada się z zachmurzeniem dużym z przelotnymi opadami deszczu. Po południu prognozowane są rozpogodzenia. Termometry wskażą do 4 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, osiągając w porywach 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zapowiada się pochmurna noc z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem we Wrocławiu. Temperatura spadnie do 2 st. C. Powieje zachodni umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 70 km/h. Ciśnienie waha się, o północy sięgnie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W czwartek we Wrocławiu początkowo będzie pochmurno ze słabymi opadami deszczu. W drugiej części dnia prognozowane są przejaśnienia. Termometry wskażą do 4 st. C. Zachodni i północno-zachodni wiatr nad ranem będzie silny. W porywach rozpędzi się do 70 km/h, będzie słabł w ciągu dnia. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy w Krakowie będzie pochmurno. Okresami pojawią się opady śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy minimalnie 0 st. C. Powieje zachodni umiarkowany, okresami dość silny wiatr rozpędzający się w porywach 60 km/h. Ciśnienie waha się, o północy sięgnie 980 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie w czwartek będzie pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura wyniesie 3 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się 50-70 km/h. Ciśnienie początkowo będzie się wahać, następnie zacznie szybko rosnąć, w południe osiągnie 980 hPa.

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości