TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - czwartek, 12.05. Burze w części kraju, na termometrach do 27 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli w czwartek 12.05, przyniesie w części kraju burze z ulewami i gradem. Dodatkowo wyładowaniom towarzyszyć będą silne porywy wiatru. Na termometrach zobaczymy od 17 do nawet 27 stopni Celsjusza.

Za pogorszenie pogody odpowiedzialna jest zatoka niżu znad Skandynawii. Ciepłe, wilgotne powietrze z południowo-zachodniej Europy, które napłynęło do Polski w ubiegłych dniach, zostanie wyparte przez chłodniejszą masę powietrza znad północno-zachodniego Atlantyku.

Pogoda na dziś - czwartek 12.05

Pogoda na czwartek 12.05. Na terenie Polski wystąpi umiarkowane zachmurzenie, które w strefie frontu wzrośnie do dużego. Możemy liczyć na przelotne opady, a we wschodnich, południowych i centralnych partiach kraju, również burze. Deszcz będzie na ogół słaby, nie przekraczający 2-5 litrów na metr kwadratowy. Jedynie podczas burz opady staną się umiarkowane i intensywne.

Najsilniej zagrzmi w Polsce południowo-wschodniej: tam może spaść nawet 10-30 l/mkw. deszczu, a porywisty wiatr osiągnie prędkość do 70-90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może nawet spaść grad. Nieco spokojniej będzie za frontem atmosferycznym, gdzie pojawią się rozpogodzenia.

Na termometrach zobaczymy od 17-18 stopni Celsjusza w północnej części kraju do 25-27 st. C na południowym wschodzie Polski. Południowo-zachodni wiatr będzie silny i porywisty, osiągając nawet 50-70 km/h; momentami skręci na północno-zachodni.

Prognoza pogody na czwartek, 12.05
Prognoza pogody na czwartek, 12.05

Warunki biometeorologiczne - czwartek, 12.05

Wilgotność powietrza będzie wysoka, sięgając 70-90 procent. W większości kraju prognozowany jest komfort termiczny, ciepło odczujemy jedynie w południowo-wschodniej Polsce. Biomet będzie niekorzystny na terenie całego kraju.

Warunki biometeorologiczne w czwartek, 12.05
Warunki biometeorologiczne w czwartek, 12.05tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pogoda na dziś - Warszawa

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane, w drugiej części dnia duże. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a nawet burze. Temperatura maksymalna sięgnie 22-23 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach silny wiatr z południowego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hektopaskali i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Gdańsk

Pogoda na dziś - Gdańsk

W Gdańsku duże zachmurzenie, może przelotnie popadać. Na termometrach zobaczymy 16-17 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach silny wiatr zachodni, skręcający na północno-zachodni. Barometry w południe pokażą 1011 hPa, a ciśnienie będzie dalej wzrastać.

Pogoda na dziś - Poznań

Pogoda na dziś - Poznań

Umiarkowane zachmurzenie, przejściowo duże. Termometry w Poznaniu pokażą 21-22 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, skręcający na północny zachód. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa, ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna osiągnie 22-23 st. C. Powieje silny, porywisty wiatr zachodni, momentami skręcający na północny zachód. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Kraków

Pogoda na dziś - Kraków

Umiarkowane zachmurzenie, w godzinach popołudniowych przejściowo duże. Na termometrach w Krakowie zobaczymy maksymalnie 24-25 st. C. Powieje dość silny i porywisty wiatr, skręcający na północny zachód. W południe barometry pokażą 990 hPa, a ciśnienie będzie wzrastać.

Warunki drogowe w czwartek, 12.05
Warunki drogowe w czwartek, 12.05tvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości