Najnowsze

Zima uderza w najbiedniejszych

Najnowsze


Fatalne warunki pogodowe nękają mieszkańców Kapsztadu. Na najbiedniejszych osiedlach intensywne opady doprowadziły do powodzi. Prognozy dla jednego z największych miast RPA nie są dobre. Do tego stopnia, że miejski zespół zarządzania kryzysowego wydał ostrzeżenie pogodowe na najbliższe dni.

Mieszkańcy Kapsztadu, a także jego okolic, już od kilku tygodni zmagają sie z atakami trudnej zimowej pogody. W ciągu ostatnich trzech przez kraj przeszła fala zimnych frontów atmosferycznych, sprowadzających ulewne deszcze i silny, porywisty wiatr.

Poszkodowani biedni

W wielu rejonach doszło do powodzi. Dotknięte zostały szczególnie biedne osiedla znajdujące się na nisko położonych i podmokłych terenach, ze słabą kanalizacją. Przeważają tam drewniane chaty i baraki oraz prowizoryczne szałasy. Wiele z nich zostało podtopionych, a pozalewane ścieżki zamieniły się w strumienie.

Służby kryzysowe organizują pomoc dla poszkodowanych mieszkańców. Dystrybuują żywność i koce, a dla osób w najgorszej sytuacji przygotowały tymczasowe schronienia.

Autor: js/map / Źródło: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości