Mediolan, Turyn i Bergamo w śniegu. Kierowcy wypadali z jezdni

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, quotidiano.net, milanotoday.it, tvnmeteo.pl

Śnieg padał obficie w środę na północy Włoch. Zimowa pogoda zapanowała między innymi w Mediolanie, Turynie i Bergamo. Drogi były śliskie, w niektórych miejscach kierowcy wypadali z jezdni.

W Turynie padało w środę od wczesnych godzin porannych. W niektórych miejscach na równinach pokrywa śnieżna sięgnęła nawet 10 centymetrów. Na ulice wyjechały pługosolarki. Trudne warunki na dogach panowały na terenie całego Piemontu, którego Turyn jest stolicą.

Mediolan w zimowej odsłonie

Opady śniegu w środę o poranku pojawiły się także w Mediolanie, jednak tam nie spowodowały utrudnień w ruchu. Na kolejne godziny tego dnia synoptycy prognozowali, że spaść może nawet do około pięciu centymetrów. Natężenie opadów w ciągu dnia jednak malało, a cała pokrywa zniknęła wraz z późniejszymi opadami deszczu.

Wypadki i odwołany mecz

W innych rejonach Lombardii sytuacja okazała się jednak poważniejsza. W Pawii śniegu spadło więcej, a z powodu oblodzonych dróg kilka samochodów wypadło z jezdni. W Bergamo z powodu opadów śniegu odwołano mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Atlantą Bergamo a Villarrealem.

Obficie padało również w środę między innymi w prowincji Alessandria w Lombardii, a także w rejonie miasta Savona w Ligurii.

Autor:ps

Źródło: Reuters, quotidiano.net, milanotoday.it, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości