Najnowsze

"Właśnie ratują moją mamę". Woda gwałtownie przybrała, ludzie uciekali na dachy

Najnowsze


W Tennessee wciąż trwają poszukiwania czterdziestu osób, które zaginęły po powodzi w rejonie miasta Waverly. Życie straciło co najmniej 21 mieszkańców tego stanu. "O mój Boże. Właśnie ratują moją mamę" - mówi na amatorskim filmie kobieta, która schroniła się na dachu przed przybierającą wodą. Nagranie pokazała telewizja CNN.

Intensywne opady deszczu, które nawiedziły w sobotę 21 sierpnia stan Tennessee, wywołały masowe powodzie. Miejscami spadło około 430 litrów wody na metr kwadratowy. Szczególnie mocno ucierpiało miasto Waverly w hrabstwie Humphreys, położone około 100 kilometrów na zachód od Nashville, gdzie setki domów zostało zniszczonych. Zginęło tam 21 osób. Wśród zabitych były siedmiomiesięczne bliźniaki, którymi opiekował się ich ojciec - przekazała Grey Collier, rzeczniczka agencji zarządzania kryzysowego hrabstwa Humphreys.

Wody powodziowe wyrywały potężne drzewa z korzeniami i porywały samochody. Żywioł wdzierał się do domów, wielu ludzi szukało ratunku na dachach. Jedno z takich nagrań, z soboty, wyemitowała telewizja CNN.

Powodzie w Tennessee

Lokalne władze poinformowały, że pięć lub sześć zespołów ratowniczych wciąż przeszukuje zniszczone domy w poszukiwaniu zaginionych. Niektóre z nich używają do tego specjalnie wyszkolonych psów.

Około 10 tysięcy mieszkańców środkowego Tennessee zostało pozbawionych dostępu do prądu. - Potrzebujemy cierpliwości i modlitw - powiedział Chris Davis, szeryf hrabstwa Humphreys.

Autor: anw//now / Źródło: Reuters, CNN

Pozostałe wiadomości