Najnowsze

Weekend najlepiej spędzić nad morzem. Reszta kraju z deszczem i burzami

Najnowsze

Tomasz Zubilewicz opowiada o najbliższych dniach
Tomasz Zubilewicz opowiada o najbliższych dniach

W najbliższych dniach czeka nas bardzo zmienna pogoda. Pojawi się wiele przelotnych opadów, jednak na niebie często zobaczymy słońce.

Weekend przyniesie dość wysokie temperatury. Na Podkarpaciu słupki rtęci pokażą pokażą ponad 20 stopni. Najwięcej słońca możemy spodziewać się na Pomorzu. Poza tym w większości kraju będzie występować przelotny deszcz, a miejscami także burze. W poniedziałek wiatr zmieni kierunek na północny, przez co temperatury będą spadać.

Pochmurny piątek

Początek weekendu okaże się być pochmurny w całym kraju. Na północy będzie padać. W pozostałej części kraju pojawią się przejaśnienia i przelotne opady. We wschodniej Polsce mogą występować burze. Wtedy możliwe są opady o natężeniu do 15 l/mkw oraz porywy wiatru dochodzące do 70 km/h. Temperatura najwyższa będzie na Podkarpaciu. Tam zanotujemy 21 stopni Celsjusza. Na Pomorzu Gdańskim termometry wskażą jedynie 10 stopni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa.

Rozkład temperatur w ciągu 5 najbliższych dni
Rozkład temperatur w ciągu 5 najbliższych dniVentusky

Ciepła sobota

Niebo nad Ziemią Lubuską i Pomorzem będzie pogodne. W pozostałej części kraju pojawi się przelotny deszcz i burze. Może spaść 10-15 l/mkw oraz powiać porywisty wiatr, do 70 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 22 na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu.

Pogodna niedziela nad morzem

Na Pomorzu będzie pogodnie. Resztę kraju przykryją chmury, pojawią się też opady deszczu. Na Podkarpaciu i w centrum możliwe są burze. Spadnie wtedy 10-15 l/mkw i powieje porywisty wiatr, do 70 km/h. Najniższe temperatury odnotuje się na Suwalszczyźnie - tam 15 st. C. Słupki rtęci najwyżej powędrują na Podkarpaciu, do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego wschodu.

Pogodny poniedziałek

Na Podkarpaciu pojawi się przelotny deszcz. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie odnotuje się 16 st. C. Na Suwalszczyźnie zaś temperatura wyniesie 10 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy.

Chłodniejszy wtorek

Na Pomorzu przelotnie popada. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni na Suwalszczyźnie do 17 na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy.

Rozkład opadów w ciągu najbliższych 5 dni
Rozkład opadów w ciągu najbliższych 5 dniVentusky

Autor: ao/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości