W Stanach najcieplej od ponad wieku

Bardzo ciepło było m.in. w Nowym Jorku

Niespotykane o tej porze temperatury nawiedzają wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. W niektórych miastach nie było tak ciepło od ponad 120 lat.

Wysokie jak na pierwszą połowę marca temperatury notowane są już od kilku dni. Ciepłe powietrze płynie z południa, znad Zatoki Meksykańskiej.

Za jego sprawą pały rekordy temperatur w miastach wschodniego wybrzeża, w niektórych wypadkach niepobite od ponad wieku. W Nowym Jorku w poniedziałek termometry wskazały 21,6 st. C. Ostatni raz tak ciepło było tam w 1890 roku. W Bostonie była równie wysoka temperatura - a poprzedni rekord, z 1902 roku, wynosił 20,6 st. C.

Jeszcze cieplej było w miastach położonych bardziej na południe - w Sarasocie na Florydzie termometry pokazały 30 st. C, czego mieszkańcy tego 50-tysięcznego miasta nie widzieli od 1997 roku.

To anomalia

Amerykańscy synoptycy podkreślają, że ciepłe dni to nic nadzwyczajnego w marcu, ale tym razem to coś więcej. Rzadko bowiem zdarza się tak, żeby tak wysokie temperatury utrzymywały się przez dłuższy czas. A według prognoz, tak ciepło ma być jeszcze co najmniej do końca tygodnia.

Autor: rs / Źródło: AccuWeather

Pozostałe wiadomości