IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Prognoza pogody na dziś 01.09

Ulewne opady deszczu mogą występować w środę wieczorem jeszcze w województwie podkarpackim - prognozuje IMGW. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Intensywne opady deszczu: alerty IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwie podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, brzozowskim, leskim i bieszczadzkim.

Przewiduje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Miejscami ma spaść w sumie od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Alerty stracą ważność o godzinie 20 w środę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:kw, ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości