Tornado czy nawałnica? Nawet eksperci nie wiedzą


Uczniowie Absegami High School w Galloway Township (New Jersey) na pewno nie zapomną czwartku siódmego czerwca. Z dwóch powodów. Po pierwsze odebrali swoje dyplomy ukończenia szkoły, po drugie - towarzyszyła im przy tym potężna nawałnica, a być może nawet tornado.

Chwilę przed tym, jak młodzież miała na zawsze opuścić szkolne mury, zaczęło intensywnie padać i grzmieć, zerwała się wichura, a z nieba posypał się grad. Tłum zebrany na boisku w jednej chwili przemókł do suchej nitki. Wielu ludzi pobiegło schronić się pod dach szkoły, duża część została jednak na zewnątrz. Zastanowiło ich to, co zobaczyli.

Tornado? Nawet eksperci nie są pewni

Uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy pozostali na boisku, zobaczyli chmurę w kształcie tuby; wyglądała ona jak początkowe stadium trąby powietrznej.

Meteorolodzy pracujący dla National Weather Service, amerykańskiej agencji pogodowej, nie mają jednak pewności, czy faktycznie było to tornado - zabrakło im osławionych, charakterystycznych dla trąb powietrznych obrotów chmury stropowej, z której zwykle rozwijają się trąby powietrzne.

Autor: map/mj / Źródło: ENEX, accuweather.com

Pozostałe wiadomości