To mogą być białe, śnieżne święta

Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną 08.04
Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną 08.04
Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną 08.04

Śnieg, śnieg z deszczem i temperatura, która nie powinna przekraczać 6 st. Celsjusza - tak zapowiada się pogoda, kiedy zasiądziecie do świątecznych śniadań. Na szczęście już po południu gdzieniegdzie zacznie się rozpogadzać.

W ciągu dnia będzie zimno, z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Za tę zimową pogodę odpowiedzialny będzie front atmosferyczny, który rozciągnie się nad północnymi i wschodnimi województwami kraju. Tam chmur będzie najwięcej i wystąpią słabe opady śniegu. Biało zrobi się też w górach.

W centrum i na zachodzie rozpogodzi się, ale dopiero w drugiej części dnia. Możliwe nawet, że wyjdzie słońce.

2 st. C pokażą termometry w Trójmieście, Olsztynie, Suwałkach i Katowicach, 3 st. C w Warszawie, Lublinie i Krakowie, 4 st. C w Poznaniu, Łodzi i Rzeszowie oraz 5 st. C w zachodnich regionach kraju. Najcieplejszym miastem będzie Wrocław, z temperaturą na poziomie 6 st. C.

Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h.

Biomet niekorzystny

Pogoda będzie źle wpływać na nasze samopoczucie. Ciśnienie zapowiada się niskie, ale z tendencją wzrostową. W południe w stolicy barometry pokażą 994 hPa. Wilgotność powietrza wyniesie od 60 proc. na południowym zachodzie do 90 proc. na północnym wschodzie. Dominować będzie odczucie zimna. Biomet w całym kraju niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów 08.04
Prognoza pogody dla meteopatów 08.04

Autor: mm/ŁUD, map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości