Najnowsze

"Ta wspólnota jest najważniejsza w sporcie"

Najnowsze

Jaka pogoda pierwszego dnia Euro? (TVN24)
Jaka pogoda pierwszego dnia Euro? (TVN24)

Mam przed sobą świeżutki model pogody, aktualną mapę położenia frontów atmosferycznych (ciepłego i chłodnego) nad Polską, w związku z czym mogę doprecyzować prognozę pogody na dzisiejsze mecze.

Wiem, że w moim rodzinnym Wrocławiu, na podwórkach starego Śródmieścia, mieszkańcy planują razem oglądać mecze, wystawić telewizory w okna mieszkań na parterze kamienic, przytargać krzesła, ławki itp. i spędzić ten czas razem. I chyba ta wspólnota jest najważniejsza w sporcie.

Nawet moja mama, Pani, która piłką się nie interesuje, postanowiła, że też dołączy do tej grupki kibiców. Mam nadzieję, że podpowiedzą jej, na którą drużynę kibicować, bo jest w stanie krzyczeć radośnie "gol" bez względu na to, do której bramki piłka wpadnie! Ale to takie dobre serce!

Ale teraz prognoza!

Warszawa

O godz. 18.00 front ciepły ma znaleźć się nad Warszawą. Będzie pochmurno z opadami deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Istnieje ok. 50 proc. prawdopodobieństwo wystąpienia burzy, więc nie będzie tak źle, prognozy są bardziej optymistyczne niż jeszcze 2 dni temu. W czasie burzy może krótkotrwale silniej popadać, do 20 mm, i mocniej powiać, do 80 km/godz.

W czasie meczu, do ok. godz. 20.00 będzie padać, jednak z każdym kwadransem mniej. W czasie drugiej połowy meczu opady powinny zaniknąć. Po meczu ulice Warszawy będą mokre ale niebo się rozpogodzi. Temperatura prognozowana na godz. 18.00 to ok. 19 st., na godz. 20.00 ok. 17 st., na 22.00 ok. 16 st. C.

Pogoda w czasie meczu Polska – Grecja nie powinna Polakom sprawiać trudności, wszak są do takiej przyzwyczajeni. Grecy natomiast widzą deszcz na ogół w czasie jesieni i zimy.

Wrocław

We Wrocławiu w czasie meczu rozgrywanego w Warszawie będzie pogodnie, bez opadów, z temperaturą ok. 20 st. C. Więc można będzie oglądać mecz na podwórkach, ulicach, w ogródkach.

Z każdą godziną jednak, bliżej meczu Rosja–Czechy, chmur będzie przybywać. Około godz. 21.00 we Wrocławiu zacznie padać. Opady będą o charakterze ciągłym i natężeniu początkowo słabym, później umiarkowanym. Mecz skończy się ok. 23.00 w strugach deszczu.

Burzy być nie powinno, prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest małe, ok. 10 proc. Padać będzie w stolicy Dolnego Śląska do ok. godz. 3.00 nad ranem.

Temperatura we Wrocławiu wyniesie w momencie rozpoczęcia meczu ok. 17 st., o 23.00 będzie już 15 st., o godz. 01.00 ok. 14 st. C.

Autor: Arleta Unton-Pyziołek / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości