Najnowsze

Straciła nogę w zamachu podczas maratonu w Bostonie. Dwa lata później znów stanęła na linii startu

Najnowsze

instagram.com/rebekahbstrongRebekah Gregory straciła nogę w zamachu na maraton bostoński. Po dwóch latach znów w nim wystartowała

Niekiedy tragedie mają pozytywny finał. Tak było w przypadku Rebeki Gregory, która w zamachu podczas maratonu w Bostonie straciła nogę. Mimo kalectwa, zadanego jej przez braci Dżochara i Tamerlana Carnajewów odpowiedzialnych za zamach, kobieta nie poddała się i po dwóch latach znów wystartowała w tym samym maratonie.

15 kwietnia 2013 roku, w chwili gdy uczestnicy maratonu pokonywali kolejne kilometry, wybuchły bomby podłożone przez braci Dżochara i Tamerlana Carnajewów.

Zginęły trzy osoby, a 264 zostały ranne. Aż 10 uczestników wyścigu straciło w ten sposób kończyny. Jedną z okaleczonych ofiar była Rebekah Gregory.

Klęska oprawców, zwycięstwo ofiar

Tragedia nie złamała w niej ducha i nie pozbawiła chęci do życia. Kobieta straciła nogę i musiała poddać się 35 operacjom.

Rebekah nie porzuciła miłości do biegania - dwa lata po tragedii, w 2015 roku, stanęła na linii startu kolejnej edycji bostońskiego biegu ,"uzbrojona" w nową protezę, którą nazwała Felicia.

Zagraniczne portale zwracają uwagę, że jeżeli zamiarem braci Carnajew było zasianie w ludzkich sercach lęku, to historia Rebeki jest doskonałym przykładem na to, że ponieśli zupełną klęskę bo pasji, miłości do życia i woli walki nie sposób zabić.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rebekah Gregory (@rebekahbstrong) 20 Kwi, 2015 o 8:46 PDT

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rebekah Gregory (@rebekahbstrong) 5 Kwi, 2015 o 11:10 PDT

Autor: stella/mk / Źródło: TVN Meteo Active, Bored Panda

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/rebekahbstrong