Sto tysięcy pszczół zagnieździło się w suficie w domu. I to nie pierwszy raz

Gniazdo pszczół znalezione w suficie w mieszkaniu
Gniazdo pszczół znalezione w suficie w mieszkaniu
Facebook/Lisa Stovall Ohrmundt
Facebook/Lisa Stovall OhrmundtGniazdo pszczół znalezione w suficie w mieszkaniu

Trzeci raz w ciągu czterech lat w jednym z mieszkań w Georgii w Stanach Zjednoczonych zadomowiły się pszczoły. Pod koniec kwietnia w suficie znaleziono kolonię ponad 100 tysięcy owadów.

Pierwszy raz w domu Lisy Ohrmundt w mieście Decatur w amerykańskim stanie Georgia, w pobliżu Atlanty, kolonię pszczół znaleziono w 2017 roku. Od tego czasu ta sytuacja powtórzyła się dwa razy, ostatnio pod koniec kwietnia bieżącego roku. W tym samym miejscu, bo w suficie, znaleziono gniazdo, w którym mieszkało ponad 100 tysięcy owadów. Niewiele mniej, niż za pierwszym razem, kiedy było ich o około 20 tysięcy więcej.

Gniazdo mogło powstać dwa lata temu

Po wykryciu lokalizacji gniazda pszczelarz zrobił w suficie otwór. Natychmiast zaczęły wylatywać z niego kolejne pszczoły, a mężczyzna wyjmował plastry miodu. Znajdujące się na nich owady za pomocą specjalnego odkurzacza wciągnął do pojemników, by później przenieść je w inne miejsce.

Zdaniem pszczelarza, to gniazdo zostało założone już co najmniej dwa lata temu. Jak powiedział, przestrzeń, którą zajmowały, miała długość około 1,5 metra.

Mieszkanka domu żartobliwie nazwała się "królową pszczół".

Autor: ps/dd / Źródło: CBS News, Fox News

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Lisa Stovall Ohrmundt

Pozostałe wiadomości