Najnowsze

Rowerem po nadbałtyckich plażach? Zapomnijcie, będzie padać i grzmieć

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 12.06
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 12.06

Z każdym dniem czerwca w kurortach robi się coraz cieplej. Niestety w tym roku pora ta jest wyjątkowo deszczowa i na razie na dobrą pogodę nie ma co liczyć. We wtorek w rejonie Mazur pojawi się przelotny deszcz, a nad morzem przejdą burze.

W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich niebo zdominują chmury, ale jest też szansa na pojawienie się słońca.

Na Mazurach deszcz i słaby wiatr

Synoptycy zapowiadają opady deszczu w okolicy Ełku, Olecka i Augustowa, dlatego wybierający się w tamtych okolicach na krótki rejs po jeziorze, powinni zabrać na łódkę płaszcz przeciwdeszczowy lub sztormiak.

Na pozostałym obszarze Mazur nie powinno padać, są nawet szanse na słońce. Najcieplej zapowiadają się Olsztyn, Mrągowo i Ruciane-Nida z temperaturą 21 st. C, a najchłodniej Gołdap, gdzie powietrze nagrzeje się maksymalnie do 16 st. C. W pozostałych kurortach słupki rtęci wskażą od 18 do 20 st. C.

Powieje ze wschodu lub południowego-wschodu, z prędkością od 5 do 11 km/h.

Nad Bałtykiem burze

Cieplej, ale pogodowo mniej sympatycznie zapowiadają się kurorty nadmorskie. Na wtorek synoptycy zapowiadają tam burze, i to od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Pocieszeniem będzie wysoka temperatura. Międzyzdroje zanotują nawet 22 st. C, Dziwnów, Mielno, Puck i Krynica Morska - 21 st. C.

Najchłodniej zapowiada się Ustka z 18 st. C, w pozostałych kurortach termometry zanotują 19 i 20 st. C. Powieje ze wschodu i południowego-wschody z prędkością od 5 do 11 km/h, w burzach silniej, do 80-90 km/h.

Niestety Bałtyk pozostaje wciąż zimny (12-15 st. C) i zniechęca do kąpieli pomimo już letniej temperaturze powietrza.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości