Najnowsze

Przytyła w ciąży 20 kg. Nie zacznie ćwiczyć, a schudnie

Najnowsze

TVN Meteo Active"Pożegnanie z wagą". Historia Beaty Gackiej

Młoda mama walczy z dziesięcioma kilogramami, które zostały jej po ciąży. Nadwaga jest dla niej podwójnym kłopotem - kobieta cierpi na dyskopatię. Niestety uwielbia również czekoladę, z której - jak sama przyznaje - trudno byłoby jej zrezygnować. Jak powinna się odżywiać, by walka z wagą wreszcie zakończyła się sukcesem?

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

- Do tej pory nie stosowałam żadnych diet. Może to był błąd - przyznała bohaterka "Pożegnania z wagą" Beata Gacka. Mama 4-miesięcznej dziewczynki w czasie ciąży przytyła 20 kilogramów - udało jej się zrzucić jednak tylko połowę nadprogramowych kilogramów. Obecnie przy wzroście 167 cm waży 72,8 kg.

Niepokojąca analiza

Wykonana przez prowadzącą program dietetyk analiza składu ciała dała niepokojące wyniki - wiek metaboliczny 27-letniej kobiety szacuje się na 42 lata. Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie bohaterki programu to aż 38 proc., czyli 28 kilogramów.

Nadwaga jest dla niej kłopotem nie tylko estetycznym - cierpiąca na dyskopatię kobieta każdy nadprogramowy kilogram odczuwa podwójnie. Niestety ma ogromną słabość do słodyczy. Jak sama przyznaje - nie zdołałaby zrezygnować z czekolady.

Dobre nawyki

Bohaterka "Pożegnania z wagą" ma także dobre nawyki - pije dużo wody i jada pięć posiłków dziennie o regularnych porach. W jej diecie jest jednak za mało warzyw - zamiast dziennie zjadać około pół kilograma Gacka zjada zaledwie kilka plasterków pomidora.

Pół kilograma na miesiąc

Ponieważ Gacka karmi piersią, dietetyk Aneta Łańcuchowska nie może jej zaproponować diety, w której bohaterka programu "Pożegnanie z wagą" traciłaby kilogram tygodniowo. Spadek wagi musi być wolniejszy - średnio pół kilograma na tydzień.

Dietetyk opracowała dietę, w której pierwsze skrzypce grają warzywa, a czekolada - kilka kostek zamiast tabliczki - również jest dopuszczalna. Zobacz, jakie posiłki proponuje dietetyk dla pragnącej zrzucić ciążowe kilogramy mamy:

Zbilansowane posiłki dla pragnących zrzucić wagę: propozycja na I i II śniadanieTVN Meteo Active
Zbilansowane posiłki dla pragnących zrzucić wagę: propozycja na obiadTVN Meteo Active
Zbilansowane posiłki dla pragnących zrzucić wagę: propozycja na podwieczorek i kolacjęTVN Meteo Active

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active