Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: zrobi się gorąco. Radość z ocieplenia popsują jednak burze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek

Na zachodzie kraju zrobi się bardzo ciepło, będzie nawet 25 st. C. Wystąpią tam jednak również burze. Im dalej na wschód, tym pogodniej. I prawie tak samo ciepło.

Pierwsza połowa dnia wszędzie będzie pogodna, jednak w drugiej aura może pogorszyć się na zachodzie. Niewykluczone, że na Pomorzu Zachodnim, na Ziemi Lubuskiej, na Dolnym Śląsku, a także w Wielkopolsce i w okolicach Trójmiasta nie tylko popada, lecz także zagrzmi. Jak ostrzegają synoptycy, opady będą pojawiać się w krótkich, ale intensywnych seriach. Może spaść łącznie do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Jeśli chodzi o temperaturę, to czeka nas prawdziwie letni dzień. W najcieplejszym momencie termometry pokażą 20-21 st. C na krańcach wschodnich. W Warszawie i w Katowicach słupki rtęci podskoczą do 22 st. C. Poznań, Zielona Góra - tu przewiduje się aż 25 st. C.

W czasie burz może powiać z prędkością 60-70 km/h. Poza tym podmuchy będą raczej słabe i umiarkowane.

W czasie burz samopoczucie się nam pogorszy

Wilgotność powietrza wyniesie od 60 proc. na południowym wschodzie do 90 proc. na północnym zachodzie. Tam, gdzie pojawią się burze, biomet nie dopisze. To oznacza, że samopoczucie osób wrażliwych na zmiany pogody może się pogorszyć. Na pozostałym obszarze kraju warunki biometeo będą neutralne.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Prognoza pogody dla największych miast Polski

TRÓJMIASTO

DZIEŃ: Pochmurno, z przelotnym deszczem i burzami. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60-80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1013 hPa, spada.

POZNAŃ

DZIEŃ: Pochmurno, z przelotnym deszczem i burzami. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, spada.

WROCŁAW

DZIEŃ: Pochmurno, z przelotnym deszczem i burzami. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, południowo-zachodni lub południowy. Ciśnienie w południe 1001 hPa, spada.

KRAKÓW

DZIEŃ: Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 21 st. C . Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 989 hPa, spada.

WARSZAWA

DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, spada.

Autor: map/rs,nj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości