Prognoza pogody na dziś: śnieżnie i mroźno, z nadzieją na słońce

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Temperatura będzie niska - jedynie na północnym zachodzie przekroczy zero stopni Celsjusza.

Nowy tydzień rozpocznie się pochmurnie, tylko miejscami pojawią się przejaśnienia. Wszędzie popada słaby, przelotny śnieg. Temperatura wyniesie maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje przeważnie słabo, okresami umiarkowanie, z kierunków północnych. Ciśnienie rośnie, a w południe osiągnie wartość 1013 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wyniesie 90 procent i będzie spadać w kierunku zachodnim. Tam osiągnie wartość do 80 proc. W związku napłynięciem arktycznej masy powietrza w mieszkańcy w całym kraju odczują zimno, a biomet okaże się niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza pogody dla poszczególnych miast

TRÓJMIASTO

Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Przelotnie wystąpią opadu śniegu. Temperatura maksymalnie wyniesie -1 st. C. Powieje słabo, chwilami umiarkowanie, z kierunku północnego. Ciśnienie waha się. W Gdańsku w południe osiągnie wartość 1027 hPa.

KRAKÓW

Będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu. Temperatura wzrośnie do -2 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 995 hPa.

POZNAŃ

Niebo będzie przeważnie zachmurzone, momentami pojawią się przejaśnienia, jak i przelotny śnieg. Temperatura maksymalnie wyniesie -2 st. C. Wiatr okaże się słaby, chwilami umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1017 hPa.

WARSZAWA

Będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i opadami śniegu. Temperatura maksymalnie wzrośnie do -2 st. C. Z północy pojawi się słaby wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1013 hPa.

WROCŁAW

Będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym śnieg. Termometry maksymalnie wskażą 0 st. C. Powieje z północy, przeważnie słabo. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 990 hPa, spada.

Autor: amm, ao/map,aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: P_Linehana/ VisualHunta (2.0 CC BY)

Pozostałe wiadomości