Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: mokry początek tygodnia. Na wschodzie może zagrzmieć

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

W całym kraju będzie padać, a miejscami może także zagrzmieć. Podczas burz wiatr powieje z prędkością do 90 km/h. Znacznie się też ochłodzi. Według naszych synoptyków temperatura od wczorajszego dnia spadła o około 10 st. C. Termometry wskażą od 17 do 20 st. C.

Poniedziałek będzie pochmurny. Okresami pojawią się także opady deszczu. Na wschodzie kraju i w Karpatach może spaść do 40 l/mkw wody. Na wschodzie kraju może także zagrzmieć. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 17 st. C na Kujawach i w centrum kraju do 20 st. C na Pomorzu Zachodnim i Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. W burzach rozpędzi się do 90 km/h.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wyniesie od 80 proc. na północy i południowym zachodzie kraju do ponad 90 proc. na wschodzie i w centrum. Pogoda w całym kraju wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek

Prognoza pogody dla wybranych miast

Warszawa

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 997 hPa, rośnie.

Trójmiasto

Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1014 hPa, rośnie.

Poznań

Zachmurzenie na ogół duże z opadami deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1003 hPa, rośnie.

Wrocław

Zachmurzenie na ogół duże z opadami deszczu. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 998 hPa, rośnie.

Kraków

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 985 hPa, waha się.

Autor: zupi/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości