Prognoza pogody do końca tygodnia: Śnieżnie i coraz chłodniej

Prognoza pogody na najbliższe dni (TVN24)
Prognoza pogody na najbliższe dni (TVN24)
Prognoza pogody na najbliższe dni (TVN24)

Zima utrzyma się w nadchodzących dniach, a nawet pokaże swoje srogie oblicze. W dalszym ciągu będzie padać śnieg, a z każdym dniem zacznie robić się coraz chłodniej. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci na Suwalszczyźnie wskażą -12 st. C.

W środę w całym kraju będzie pochmurno. Okresami pojawią się opady śniegu, a na Rzeszowszczyźnie również marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Tam na drogach będzie bardzo ślisko.

Jak pokazuje prognoza pogody, temperatura maksymalna wyniesie od -5 st. C na zachodzie do 1 st. C na południowym wschodzie.

Czwartek z mgłami

Czwartkowa aura także nas nie rozpieści. W całym kraju niebo szczelnie przykryją chmury, z których od czasu do czasu spadnie śnieg. Dodatkowo na Pomorzu pojawią się mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 metrów.

Ochłodzi się. Termometry wskażą od -7 st. C na Suwalszczyźnie, do 1 st. C na Pomorzu w najcieplejszym momencie dnia. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

Piątek z rozpogodzeniami

W piątek rozpogodzi się na północy kraju. Według prognoz pogody nie będzie tam padać, jest nawet szansa na słońce. Poza tym wciąż będzie pochmurno i śnieżnie.

Temperatura znów się obniży. Słupki rtęci wskażą od -10 st. C na północnym wschodzie do -4 st. C na Pomorzu. Wciąż będzie wiać z północnego wschodu.

Mroźna sobota

W weekend śnieg nie odpuści i wciąż będzie padać, jedynie na Suwalszczyźnie powinno być pogodnie. Prognoza pogody pokazuje, że będzie to najchłodniejszy dzień tygodnia. Temperatura maksymalna wyniesie od -12 st. C na Suwalszczyźnie do -6 st. C w Małopolsce.

Pogodna niedziela

W niedzielę śnieg spadnie już tylko na północy kraju. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Lekko ociepli się. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od -8 st. C na północnym wschodzie do -4 st. C na południu. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości