Najnowsze

"Poznań za pół ceny". Tylko w ten weekend

Najnowsze

To będzie weekend zniżek

Budżet turystów, którzy spędzą sobotę i niedzielę w Poznaniu, nie powinien zostać nadszarpnięty - oczywiście o ile wykażą się zdrowym rozsądkiem. W stolicy Wielkopolski już po raz piąty ruszy akcja "Poznań za pół ceny", dzięki której zwiedzających będzie obowiązywała 50-procentowa zniżka na nocleg, wyżywienie, bilety komunikacji miejskiej oraz różne atrakcje.

W tegorocznej edycji "Poznania za pół ceny" udział weźmie ok. 150 firm i instytucji. Wśród nich znajdą się m.in. miejskie zoo, Palmiarnia, Termy Maltańskie, teatry, kina, restauracje, muzea, hotele oraz parki linowe. Ponadto udostępnione dla turystów zostaną takie obiekty, jak XIX-wieczny pruski fort IIa oraz podziemia kościoła farnego.

Nie tylko Poznań

Jak podkreśla Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest koordynatorem akcji, po raz pierwszy taniej będzie nie tylko w Poznaniu, lecz także w okolicznych gminach - Kórniku, Luboniu, Mosinie, Puszczykowie, Swarzędzu, Tarnowie Podgórnym i innych.

- Staramy się wykorzystać rozpoczęcie długiego weekendu jako promocję oferty podpoznańskiej wśród mieszkańców stolicy Wielkopolski. Chcemy im uświadomić, że bardzo często ciekawa majówka na łonie natury może mieć miejsce kilka czy kilkanaście kilometrów od Poznania - mówi Mazurczak.

Cieszy się powodzeniem

Jak zaznacza dyrektor PLOT, impreza cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

- W ubiegłym roku sprzedaliśmy ok. 60 tys. usług. Trudno oszacować, ile osób brało udział w promocji, ponieważ z wielu atrakcji skorzystali i poznaniacy, i turyści - mówi Mazurczak.

Będzie niespodzianka

W weekend 28-29 kwietnia na turystów czeka jeszcza jedna niespodzianka. W różnych punktach miasta zostanie zaprezentowane trofeum piłkarskich mistrzostw Europy, czyli Puchar Delaunaya.

Ma już pięć lat

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest od 2008 r. Z roku na rok przedsięwzięcie zdobywało coraz więcej partnerów, było też wielokrotnie nagradzane.

Pomysł na organizację weekendu za pół ceny podchwyciły inne miasta, m.in. Gdańsk.

Autor: map/rs / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości