Pogoda zatrzyma żeglarzy w porcie

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Żaglówka i Bałtyk to w niedzielę nie najlepiej dobrana para. Zarówno nad Wybrzeżem, jak i nad otwartym morzem popada. Niebezpiecznie będzie za to nad jeziorami, gdzie spodziewać się należy wyładowań atmosferycznych. W Grecji i w Chorwacji dzień będzie sprzyjał pływającym.

Od Międzyzdrojów po Krynicę Morską spadnie deszcz. Najsilniej, do 5 st. w skali Beauforta, powieje w okolicach Ustki i Łeby. Z nieco słabszymi wiatrami spotkają się pływający po pozostałych przybrzeżnych wodach Bałtyku. Temperatura powietrza wyniesie od 19 do 21 st. C.

Burze ominą tylko Jezioro Solińskie

Żeglarze spędzający czas na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach, Podlasiu i Mazowszu powinni zachować szczególną ostrożność. Tam zagrożenie burzami będzie największe. Na termometrach od 21 do 23 st. C, a wiatr powieje z siłą od 2 do 5 st. B.

Nad Jeziorem Solińskim nieco chłodniej, bo tylko 18 st. C. Wiatry utrzymają się na podobnym poziomie co nad resztą jezior. Przelotnie popada.

Na Bałtyku deszczowo, ale spokojnie

Na pełnym morzu 19-22 st. C, średnio 3-4 stopnie B i słońce wyglądające zza deszczowych chmur.

Grecja i Chorwacja przyjazne żeglarzom

W Grecji niebo nad głowami wilków morskich będzie niemalże bezchmurne. Temperatury sięgną ponad 30 st. C, a siła wiatru nie przekroczy 5 st. B.

Zachmurzenie pojawi się za to na chorwackim niebie - w pasie od Rijeki, gdzie będzie największe, po Split. 27-29 st. C, 2-4 st. B.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości