Najnowsze

Pogoda na dziś - czwartek 16 września. Deszczowo i pochmurno w wielu regionach kraju. Możliwe burze. Na termometrach od 16 do 24 stopni

Najnowsze

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś: czwartek 16.09 zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Będą miejsca, gdzie wystąpią burze. Zjawiskom może towarzyszyć silny wiatr. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą miejscami 16 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś, czyli czwartek 16.09 zapowiada duże zachmurzenie. Od centralnych po wschodnie regiony kraju będą postępować opady deszczu rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Na południu i w centrum kraju niewykluczone, że zagrzmi. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się południowo-wschodni, jednak po przejściu frontu zmieni swój kierunek na południowo-zachodni. Przeważnie będzie słaby i umiarkowany. W burzach w trakcie porywów rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu.

Warunki biometeo w czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze Polski wilgotność powietrza będzie utrzymywać się w granicach 80 procent. W znacznej części kraju odczujemy komfort termiczny. Tylko na południowym wschodzie ciepło, a chłód na krańcach północno-wschodnich. Biomet na ogół będzie niekorzystny.

Warunki biometeo w czwartek 16.09
Warunki biometeo w czwartek 16.09

Pogoda na dziś - Warszawa

Czwartek będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu po południu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, pod koniec dnia południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe sięgnie 999 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Czeka nas pochmurny dzień z opadami deszczu. Szansa na niewielkie rozpogodzenia pojawi się wieczorem. Temperatura osiągnie do 19 st. C. Wiatr powieje z kierunków południowych, będzie umiarkowany, a okresami dość silny. Barometry w południe pokażą 1010 hPa.

Warunki drogowe w czwartek 16.09
Warunki drogowe w czwartek 16.09

Pogoda na dziś - Poznań

Czwartek będzie pochmurny z opadami deszczu. Jest jednak szansa na okresowe przejaśnienia. Niewykluczone są słabe burze. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Wiatr powieje z kierunków południowych. Będzie umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe dojdzie do 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zapowiada się pochmurny dzień z opadami deszczu, można jednak liczyć na przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy do 21 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Czwartek przyniesie pochmurną aurę z przelotnymi opadami deszczu, a po południu - burze. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Powieje słaby wiatr z kierunków zmiennych, silny okaże się jedynie podczas burzy. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa.

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości