Najnowsze

Pogoda na dziś: chłodniej, ale spokojniej

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 21.07tvnmeteo.pl
wideo 2/13

Po burzowym poniedziałku, wtorek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu, ale pogoda nie będzie tak gwałtowna. Termometry pokażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

Na wtorek prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Na Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku okresami będzie duże z przelotnymi opadami deszczu o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 23 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr o kierunku zachodnim i północno-zachodnim będzie wiać słabo i umiarkowanie, na północy i wschodzie okresami dość silnie. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Najwyższa wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na południu kraju, wyniesie powyżej 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północnym. W całej Polsce odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, tylko na krańcach południowych niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 21.07tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, rano możliwy jeszcze przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 23 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1017 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1009 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1005 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 23 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 992 hPa.

Autor: anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock